içinde , ,

Cardano (ADA) Boğa Koşusuna Hazır

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’e ve Ethereum’a nazaran daha sakin bir görüntü çizen Cardano büyük bir ralli başlatabilir. Önümüzdeki ay içerisinde bir Cardano boğasıyla karşı karşıya kalabiliriz. Peki bu heyecan verici potansiyelin arkasında ne yatıyor?

Sessiz geçen haftaların ardından Cardano, son günlerde yükseliş sinyalleri vermeye başladı. Cardano, fiyatının kritik bir direnç trend çizgisinin üzerine çıkması sebebiyle bir sonraki rallide Bitcoin’den ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterebilir.

Cardano

Cardano, 2 dolar seviyelerine düşmesinin ardından yatırımcıların ilgisini çekmekte başarısız oldu. Ancak bundan bağımsız olarak fiyat grafiğini incelediğimizde Cardano’nın yaklaşık %30’luk artış potansiyeli ile Bitcoin’den ve Ethereum`dan daha yüksek bir performans gösterebilir.

Son Alım Fırsatı

Cardano, her ikisi de son zamanlarda yeni rekor seviyelere tanık olan en büyük iki kriptopara birimi Bitcoin’in ve Ethereum’un gerisinde kalmaya devam ediyor. Ancak; önde gelen dijital varlıklar şu anda fiyat keşfindeyken, ADA günlük grafikte %30’luk iyimser bir yükselişe işaret eden alçalan kama görüntüsü çizerken kurnazca bir kırılmaya hazırlanıyor.

Cardano

Boğa grafik formasyonunun üst sınırı, 7 Eylül’den bu yana Cardano fiyatı için direnç görevi görüyor. Bu nedenle, bu seviyenin üzerindeki bir dilim ADA’nın yükseliş arzusuna cevap verebilir.

Olası Senaryolar

Bununla birlikte; iyimser hedefe ulaşılabilmesi için Cardano fiyatının hala atlaması gereken birkaç engel var. ADA için ilk engel, paralel kanalın üst trend çizgisinde 2,18 dolarda, ardından 100 günlük Basit Hareketli Ortalamada (SMA) 2,22 dolarda.

Yukarıda belirtilen direnç seviyelerinin üzerine çıkılması, Cardano fiyatının %30 yükselerek 2.73 dolara yükseleceği öngörüsü olabilir. ADA için olduğu gibi uzun süreli konsolidasyonların gücünü hafife almamak önemlidir. Cardano, bu yılın başlarında büyük bir hacimlenme yaşadığında tokeni yaklaşık %200 kazanç elde etmişti.

Alçalan takoz formasyonu ile 2,09 dolardaki üst trend çizgisinin üzerinde bir günlük kapanış, alıcılara ADA fiyatının yükseliş hedefine ulaşarak devam edeceği sinyallerini verebilir.

Cardano

ADA ve BTC bununla birlikte, ADA için satış baskısı artarsa, ADA 50 günlük Basit Haraketli Ortalama’da 2.13 dolara; ardından %23.6 Fibonacci düzeltme seviyesinde 2.10 dolardaki destekte bulunabilir. Satış emirlerindeki diğer ani artışlar, ADA’nın alçalan kamanın üst sınırına doğru düşüşünü görebilir, paralel kanalın orta sınırına ve 21 günlük SMA’ya 2,06 dolara denk gelebilir. Cardano, Bitcoin’in ve Ethereum’un gerisinde kalsa da ADA, BTC ve ETH rallilerini kaçırmış olabilecek boğa yatırımcıları için bir alım fırsatı sunuyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Cardano, Chainlink İle İş Ortaklığı Yapıyor

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Baha Atakan Göze tarafından yazıldı.

Blockchain teknolojisi, kripto paralar ve yatırım enstrümanlarına ilgili işletme 3.sınıf öğrencisi .

Dogecoin

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) Teknik Analizi | 11 Kasım 2021

Swash

Swash (SWASH) Nedir?