in ,

Cardano $ADA Ağındaki Potansiyelli Projeler

Portföyünüzde Cardano varsa, bu makaleyi okumak isteyeceksiniz. Bu yazımızda sizlere ciddi potansiyele sahip olabilecek bazı Cardano projelerini tanıttık.

Son üç ayda Cardano’nun ekosistemi 100’den fazla projeye ulaştı. Sonuç olarak, Cardano artık resmi olarak akıllı sözleşmeleri başlattığı için ağındaki DeFi ve NFT projeleri genişlemeye devam ediyor.

Eğer portföyünüzde Cardano tutuyorsanız, bu makaleyi okumak isteyeceksiniz çünkü sizlere ciddi potansiyele sahip olabilecek bazı Cardano projelerini tanıttık:

SundaeSwap

Sundaeswap, özellikle Cardano ağı için oluşturulmuş bir DEX veya merkeziyetsiz bir borsadır. DEX veya merkeziyetsiz borsa, üçüncü bir tarafa veya aracıya ihtiyaç duymadan doğrudan eşler arası kriptopara birimi işlemlerinin çevrimiçi olarak gerçekleşmesine izin veren kriptopara birimleri swap platformlarına denir.

Sundae tokenleri tamamen merkeziyetsiz bir şekilde swap edilebilir, stake edilebilir, ödünç verilebilir ve ödünç alınabilir.

Cardano

Öte yandan, resmi lansmanı 2021’in 4. çeyreğinde gerçekleşecek olan SundaeSwap hala geliştirme aşamasında. Aynı zamanda Bitcoin işlemleri için kullanılabilecek merkezi bir pazar olacak ve 100,000 Twitter takipçisinden açıkça görülüyor ki, henüz piyasaya sürülmemiş bir ürün için pazarlama kısmı başarılı ve beklentiler yüksek.

SundaeSwap hayatına ISO modeliyle başlıyor, bu da erken finansmanlarının bir kısmının ADA’larını SundaeSwap ile 25 gün boyunca stake eden müşterilerden geleceği anlamına geliyor.

Şimdi, bu, ADA’nızı stake etmek dışında hiçbir şey yapmamak karşılığında bazı SundaeSwap tokenlerini kazandığınız, bir projeyi finanse etmenin çok farklı bir yoludur. Sundaeswap’a bir kez baktığınızda, herkesin resmi lansmanını dört gözle beklediğini fark edeceksiniz ve bu Cardano üzerindeki en karlı projelerden biri olabilir.

ErgoDEX

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Ergo’ya çeşitli konumlardaki çalışmaları için iltifat etti.

Varlıkların herhangi bir yetkilendirme olmaksızın değiş tokuş edilmesini sağlayan otomatik bir piyasa yapıcıya zaten sahipler. Bunun dışında limit emri vermek gibi eğlenceli şeyler de yapabilirsiniz. Ayrıca, Cardano’da çalışmış kişiler de dahil olmak üzere tonlarca deneyime sahip bir yönetim ekibine sahipler, ki bunu görmek harika.

Cardano

Tokenlerini elde etmenin tek yolu bir DEX kullanmaktır. Bu, Sundae takasından biraz farklıdır. Birçok kişi bunu ErgoDEX’i daha çok sevmelerinin nedenlerinden biri olarak görecektir.

Ergo’nun güzel yanı, Binance gibi merkezi bir borsada göreceğinize benzer bir sipariş defteri tarzı pazar sunmayı planlıyor olmaları ve merkezi borsalardan çok farklı olmaları. Merkezi bir borsanın işlem gücüne sahip olmadıkları için, aynı anda çok sayıda birey arasında işlem yapamaz ve ticaret yapamazlar.

ErgoDEX bunu bir çapraz zincir aracılığıyla yapar. Bu nedenle, özünde, Cardano’da işlem satacaklar, ancak aynı zamanda kendi blockchain ve diğer merkezi opsiyon işleme tekniklerine de sahip olacaklar, çünkü bu sipariş defteri tarzı piyasada anlaşmaları tamamlayabiliyorlar ve ardından bunları başka bir zamanda Cardano’ya uygun bir fiyata yerleştirebiliyorlar.

Tabii ki, sipariş defteri formatı tamamen merkezsiz değil, ancak teknolojinin şu anda bulunduğu yer burası.

Ardana

Ardana, Cardano ekosistemi için oldukça değerli olacağı düşünülen bir stablecoin sistemidir. Dana kullanıcıları, Ardana ile uyumlu bir cüzdanda veya kasada saklanan transfer harcaması oluşturabilir ve kriptopara birimi alabilir.

Danaswap, Cardano’daki likidite havuzlarında stablecoinler için merkeziyetsiz bir borsadır. Sadece bu değil, aynı zamanda Ardana protokolünü kullanarak Cardano yerel varlık stablecoin kredileri de mümkündür. Stablecoin olan DUSD, ABD doları olarak sabitlenir ve bir kredi oluşturmak için akıllı bir sözleşme kullanıldığında bir kullanıcı tarafından oluşturulur.

Ardana

DUSD kredisine hak kazanabilmek için, kullanıcının ADA gibi Cardano yerel varlığı şeklinde teminat vermesi ve bunu özel veya dynavault’da güvenli bir şekilde saklaması gerekir. Teminat, kredi tutarından belirli bir miktar daha fazla olmalıdır ve sahipleri, aşırı teminatlı olduğu için piyasa oynaklığı sırasında DUSD coin’in değerinden emin olabilir ve stablecoin kredisi geri ödendiğinde, teminat serbest bırakılır.

Ardana’nın tokeninin adı DANA’dır ve Ardana’nın zaten yerleşik olan bir sürü benzersiz özelliği var.

ADA sahipleri, platformu çeşitli projeler için kullanabilir ve sistem DANA tokenleri tarafından düzenlenir. Token sahipleri yönetişim hakkına sahip olarak platformun yönünü ve büyümesini etkileyebilir. Stakerler ayrıca platformda yield ve işlem ücretleri gibi çeşitli getiri üreten faaliyetlere katılarak ADA kazanabilirler.

OccamFi

OccamFi, Cardano ekosistemi için özel olarak tasarlanmış bir DeFi çözümleri koleksiyonudur. Ayrıca, piyasa kredi özelliklerini, DEX araçlarını ve likiditeyi simüle eden ilk ve en verimli ADA DeFi platformudur. Projenin en göz alıcı noktası ise merkeziyetsiz bir finansman platformu veya fırlatma rampası olarak da adlandırabileceğimiz Occam razer’dır.

Birçok yenilikçi ADA uygulaması, Occam razer aracılığıyla önemli miktarda fon sağlayabilir ve OCM razer, diğer Cardano projelerinin fon araması ve fikirlerini geliştirmesi için bir platform görevi görür. Charles Hoskinson’a göre, bu girişim gelecekteki Cardano projelerinin geliştirilmesine katkıda bulunabilir.

OccamFi

Occam razer, çeşitli benzersiz bağış toplama seçenekleri sunarak, girişimlerin nakit para toplamasını sağlayacak. Ayrıca Cardano ekosistemlerinin likiditesini artırmak için tasarlanmıştır ve çeşitli bağış toplama profilleri için uygundur. Occam ayrıca, whitepaper’larına göre merkeziyetsiz bir borsa yani DEX yaratmayı da hedefliyor.

Occam’ın ekosistemi, bir dizi benzersiz mekanizmaya olanak tanıyan ve en önemlisi Occam’ın yönetişim katmanına güç veren OCC tokeni tarafından desteklenmektedir ve OccamFi, ilk finansman turunu arayan 18 farklı şirket türünü hedef alan basit bir konsepttir.

Bu çözüm, özel ve kamusal fon yaratma gerekçeleriyle hızlı bir şekilde sağlanmalıdır. Kapsayıcı, verimli ve uygun maliyetli merkeziyetsiz bağış toplamayı hedefleyen Cardano ve yeni girişimler, OccamFi’yi duymaktan çok mutlu olacak.

Platform başarılı olursa, bir bütün olarak Cardano topluluğu ve Ethereum yatırımcıları çok şey kazanmaya devam ediyor. Ve uzun süredir uyuyan bir dev olan Cardano olarak bilinen devi uyandırmak için DeFi ekosistemine eklemekten çok daha fazlasını yapacaklar.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Kripto Fonlarının Artan Popülaritesi Yöneticilerin İlgisini Çekiyor

SHIB, Shiba Inu NFT Oyunu Yaratmak İçin Çalışıyor