in , , ,

Cardano (ADA) 4 Adımda Nasıl Satın Alınır?

Dün 1.37 dolar seviyesinde yeni bir rekora imza atan Cardano (ADA) dikkatleri üzerine çekti. ADA/USD, 28 Şubat itibariyle, bu yazının kaleme alındığı saatlerde Binance Borsasında 1.20 dolar, ADA/TRY paritesinde ise 9.145TL seviyelerinde işlem görüyor.

4 Adımda Cardano (ADA) Satın Almak

1-Binance hesabı oluşturma
2-Kimlik doğrulama
3-Binance hesabınıza para yatırma
4-ADA satın alma

1-Binance Hesabı Oluşturma
Öncelikle Binance hesabı açmalıyız. Binance hesabı açmak için tıklayınız.

Önümüze çıkan sitede e-posta yazıp şifremizi oluşturuyoruz. Ardından hesap oluştur seçeneğine tıklıyoruz. Önümüze gelen aşamaları gerçekleştiriyoruz. E posta veya telefon numarası onayını yaptıktan sonra kayıt işlemimiz tamamlanıyor. Hesabı oluşturmakla ilgili daha fazla ayrıntı için Binance Hesabı nasıl oluşturulur başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

2-Kimlik Doğrulama

Emirlerim sekmesinin yanındaki, profilim sekmesini açıyoruz. Oradan Kimlik sayfasına girip kimlik onayı yapmamız gerekiyor. Kimlik onayı kripto para borsalarında uygulanan genel bir prosedürdür. Kullanıcı işlem güvenliği, banka işlemleri ile ilgili gerekli olan güvenlik prosedürlerinin yapılması için istenir. Kimlik doğrulama onayı biraz zaman alabilir endişelenmeyiniz.

3-Hesaba Para Yatırma

Cüzdan sekmesine tıkladıktan sonra spot cüzdan penceresini açıyoruz. Ardından yatırma seçeneği karşımıza çıkıyor. Papara üzerinden %1 işlem ücreti ile yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Genelde 10 dakika sürmeden yatırdığınız parayı cüzdanınızda itibari para kısmında görebilirsiniz.

Cüzdanınıza token yatırmak istiyorsanız. Bu yazımıza tıklayarak diğer detayları öğrenebilirsiniz.

4-ADA Satın Alma

Al-Sat sekmesindeki klasik alt penceresine tıklıyorsunuz. Önünüze gelen ekranda sağ tarafta bulunan pariteler kısmına ADA yazdığınız takdirde dönüşüm yapabileceğiniz bütün pariteler çıkıyor. Hesabınızda TL olduğunu farz ederek ADA/TRY seçeneğini tıklıyoruz.

ADA

Daha sonra aşağıda bulunan bulunan satın al ve sat kısmını göreceksiniz. Almak istediğiniz ADA miktarını yazıyorsunuz. Al emrini veriyorsunuz. Bir süre sonra Borsada verdiğiniz fiyat ve miktarda alıcı çıktığında emriniz gerçekleşmiş oluyor. Tekrar cüzdanım sekmesine tıklayarak portföyünüzde ne kadar ADA olduğuna bakabilirsiniz.

ADA

Alım Satım işlemlerinde Stop-Loss kullanmak çok önemlidir. Stop-Loss hakkında bilgi almak için ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Kripto Para piyasalarında işlem yaparken daima kendi araştırmanızı yapın ve ona göre işlem yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Genel Özellikleriyle Cardano (ADA) Nedir?

Ethereum

28 Şubat 2021 Tarihli Ethereum (ETH) Fiyat Analizi