in

Capital International, MicroStrategy Hissesinden 600 milyon Dolar Satın Aldı

Microstrategy

MicroStrategy hisse fiyatı, yayınlandığı tarihte %1.5’ten fazla artarak 628.44$’a ulaştı ve Capital International’ın hisselerinin yaklaşık 600 milyon$ değerinde olmasını sağladı.

Finansal hizmetler şirketi Capital International, MicroStrategy hissesine yarım milyar dolardan fazla yatırım yaptı MicroStrategy’nin 2021’in ikinci çeyreği için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na veya SEC’e yaptığı başvurularda, firma Capital International Investors’ın hisselerinin 953.242 hissesini satın aldığını açıkladı. SEC başvurusunun yayınlanmasının ardından, MicroStrategy’nin hisse senedi fiyatı, yayınlandığı tarihte %1.5’ten fazla artarak 628.44 $’a ulaştı.

Capital International’ın SEC ile yaptığı Q1 2021 başvurusunun, firmanın 31 Mart itibariyle MicroStrategy’de herhangi bir hisseye sahip olmadığını gösterdiği bildirildi.

Geçen yıl 250 milyon dolardan fazla Bitcoin (BTC) satın alacağını ilk kez açıklayan şirket MicroStrategy, yayınlandığı tarihte 3,5 milyar dolardan fazla olan 105.085 BTC satın aldı. Büyük kripto varlıklarına sahip bir şirkete büyük bir yatırım yapıldığına dair haberlere rağmen, BTC’nin fiyatı görünüşte etkilenmedi.

Microstrategy ve Bitcoin Korelasyonu

Öte yandan geçtiğimiz günlerde attığım bir tweette Microstrategy’nin hisseleri ile Bitcoin arasındaki korelasyone dikkat çekmiştim.

Microstrategy’nin Bitcoin alımından sonra Bitcoin fiyatı ile arasında bir korelasyon olduğu açıkça göze çarpıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara

Bugün Kriptopara Piyasası Yükselişte

Blockchain Teknolojisi Özellikle Kadınlar İçin Faydalı Olabilir