içinde ,

Canto Testnet’i Büyük Ödül Dağıttı!

Canto

Canto, DeFi vaadini yerine getirmek için oluşturulmuş bir Layer-1 blok zinciridir. Yeni sistemler için erişilebilirlik, şeffaflık ve özgürlük sağlar. Organize edilmiş, yerel inşaatçılardan oluşan bir kolektif tarafından yönlendirilen Canto, ücretsiz kamu altyapısı tarafından desteklenen yeni bir ortak kullanım sağlar.

Canto’nun ilk yinelemesi, Ethereum Sanal Makinesi’ni (EVM) çalıştıran izinsiz genel amaçlı bir blok zinciridir. DeFi’nin geleneksel sonrası bir finansal hareketle yeni sistemlerin erişilebilir, şeffaf, merkeziyetsiz ve ücretsiz hale getirileceği vaadini yerine getirmek için inşa edildi.

Canto

Canto, lansman sırasında, Ücretsiz Kamu Altyapısını (FPI) desteklemek için tasarlanmış finansal temellere ek olarak doğrulayıcı düğümleri tarafından güvence altına alınan Tendermint konsensüsünü ve Cosmos SDK aracılığıyla bir EVM yürütme katmanı sağlar. Bu temeller şunları içerir:

  • Canto DEX — likidite sağlayıcıları için sıfır ücretli bir DEX
  • Canto Lending Market (CLM) — havuzlanmış bir borç verme Bileşik v2 çatalı
  • $NOTE — CLM tarafından verilen ve ekosisteme USDC/USDT yumuşak sabitlenmiş stablecoin olarak da hizmet eden tamamen teminatlandırılmış bir hesap birimi token’ı

Zamanla bu yığının önemli ölçüde değişmesini ve Canto misyonunu en iyi şekilde yerine getirmek için yeni finansal temellerin eklenmesi bekleniyor.

Canto testnet’i gerçekleşti ve bitti. Testnet’te gelen token’lar ile borçlanma ve gerekli adımları yaparak katılım gerçekleştiriyorsunuz.

Canto testnet’inin dağıtımı gerçekleştirildi. Yukarıda gördüğünü hesap için 9000 adet CANTO token’ı verildiğini görüyoruz. Bu da karşılık olarak bu yazı yazıldığı sırada 3,273 USDC’ye denk geliyor. Canto, testnet için çoğu kişiye büyük ödül dağıtımı gerçekleştirdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

WEF, Ripple

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Ripple’ı Resmi Ortak Olarak Gösterdi!

Sportzchain Nedir ve IDO’suna Nasıl Katılınır?