in , ,

Canto, Ethereum’da ZK Destekli Layer2’ye Geçiş Yapacak

Canto, Ethereum Layer2’ye geçiş yapmak üzere Celo’ya katılacak. Layer1 blockchain Canto, Ethereum’a geçiş yapacak şekilde ayarlandı. The Polygon Chain Development Kit (CDK), yakında çıkacak olan Layer-2 ağını destekleyecek. 

Açıklamalara göre Layer1 blok zinciri, zero-knowledge proofs kullanan bir Ethereum Layer2’ye geçiş yapıyor. Canto, bunu gerçekleştirmek için Ethereum ölçeklendirme geliştiricisi Polygon ile birlikte çalışıyor.

Temmuz ayında Celo’nun arkasındaki geliştirme firması, geçişi gerçekleştirmek için Optimism’in OP Stack’ini kullanarak Layer1’i Ethereum üzerine kurulu bir Layer2’ye dönüştüreceğini duyurdu.

Ayrıca Canto, Polygon tarafından oluşturulan ZK tabanlı Layer2’ler olarak Astar, Immutable, IDEX ve Palm Network’e katılıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

DeFi’nin Kısa Tarihi

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 19 Eylül 2023