in

Caldera Testnet İle Nasıl Etkileşime Girilir?

Caldera yüksek performanslı, özelleştirilebilir ve blok zincirine özgü layer-2 uygulamaları oluşturma konusunda uzmanlaşan bir platformdur. 

Caldera blok zinciri, saniyede yüzlerce işlemi ve saniyenin altında onay sürelerini işleme yeteneği ile merkeziyetsiz uygulamaların performansını ve kullanıcı deneyimini optimize etmek için yüksek verimlilik, düşük gecikme süresi gibi özellikler sağlar. 

Séquoia Capital, Dragonfly, Neo, 1kx ve Ethereal Ventures gibi platformlar tarafından 9 milyon dolar fon toplayan Caldera’nın testneti ile nasıl etkileşime girilir birlikte inceleyelim. 

  • İlk adım olarak Caldera’nın web sitesini ziyaret etmemiz ve e-posta kullanarak kaydolmamız gerekiyor. “https://dashboard.caldera.xyz/“ linki üzerinden Caldera’nın web sitesini ziyaret edebilir ve üyelik oluşturabilirsiniz. 

  • E-posta adresiniz üzerinden üyelik oluşturarak platforma giriş sağlayabilirsiniz. Daha sonra e-posta üzerinden size bir onay maili gelecek. Bu maili onayladıktan sonra Caldera-Spark ‘ta oturum aç düğmesine tıklamanız gerekiyor. 

  • Bir sonraki adım olarak zincir oluşturmamız gerekiyor. Bir rollup adı ve bir zincir kimliği bularak Launch Rollup butonuna tıklayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ortalama 5 dakika bekleyebilirsiniz. 

  • Sıradaki adım olarak zincirinizi cüzdanınıza eklemek adına “Metamask’e Zincir Ekle” butonuna tıklayın. Daha sonra açılacak olan sayfanın en alt sağ kısmında “Approve” butonu yer alacak. Bu butona tıklayarak işleminizi onaylayabilirsiniz.

  • Şimdi sırada test tokenlerini talep etme var. Test tokeni talep etmek için aşağıda görselde de yer alan “Request Faucet Funds” butonuna tıklamalısınız. 

  • Butona tıkladıktan sonra açılan penceredeki boşluğa MetaMask cüzdan adresinizi yapıştırarak “Receive Funds” butonuna tıklayabilirsiniz. 

  • Bir sonraki adımımız olarak yine alttaki görselde yer alan “Play Break Caldera” butonuna tıklayın. 

  • Daha sonra açılan sayfada ise “click kere to start” butonuna tıklayın. Geri sayımın başladığını görür görmez, oyun bitene kadar boşluk çubuğuna olabildiğince hızlı basmaya çalışın. İşlem tamamlandıktan sonra sonuçlarınızı ekran görüntüsü alarak Twitter üzerinden paylaşabilirsiniz. Hepsi bu kadar. Caldera Testnet ile etkileşime girmek işte bu kadar basit. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Linear Finance (LINA) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto Piyasasında Neden Düşüş Yaşanıyor?