içinde

Cake DeFi, 100 Milyon Dolarlık Girişim Kolu Başlattı

Singapur merkezli merkeziyetsiz finans (DeFi) hizmetleri sunan Cake DeFi, Web3, oyun, NFT ve diğer kripto girişimlerine yatırım amaçlı hizmet vermeye adanmış 100 milyon dolarlık bir girişim kolunun lansmanını duyurdu.

Yeni başlatılan 100 milyon dolarlık girişim kolu Cake DeFi Ventures (CDV), şirketin kripto girişimlerini, start-up’larını finanse edecek. Cake Defi’ye göre, girişim şirketi “Web3, metaverse, NFT, oyun, e-spor ve fintech alanlarında teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya odaklanacak.”

Cake Defi’nin birincil hizmet paketi, mevcut kripto holdinglerinden yüksek getiri elde etmeyi amaçlayan likidite madenciliği, staking ve borç verme hizmetlerini içerir. Duyuruda, CDV finansmanını almanın yanı sıra “Portföy şirketleri, küresel blockchain endüstrisinde çok sayıda Cake ürününe, bağlantıya, kullanıcıya, kaynağa ve uzmanlığa erişme fırsatına sahipler.” sözlerini ekledi.

Cake Defi’nin kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu U-Zyn Chua, erken aşamadaki kripto girişimlerine yatırım yapmanın “Web3 tekliflerini geliştirmelerine izin vereceğini” söyledi. Şirket, ilgili girişimlere proje ayrıntılarını CDV ile paylaşmalarını tavsiye etmenin yanı sıra, ortak yatırım fırsatları veya stratejik ortaklıklar için diğer VC firmalarına ve yatırımcılarına da kapılar açtı.

Big Four denetim firmalarından biri olan KPMG’nin yeni bir raporu, Singapur’un kripto ile ilgili yatırımlarında geçen yıl 10 kat artış olduğunu vurguladı. (2020’de 110 milyon dolardan 2021’de 1.48 milyar dolara yükseldi)

Cointelegraph haberine göre, kripto yatırımlarındaki önemli artış, öncelikle sermaye piyasasını canlandırmak için aktif hükümet çabalarından kaynaklanmaktadır. En önemlisi, Singapur hükümeti, hızlı büyüyen firmaların ve unicorn’ların halka açılmasını sağlayan özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) çerçevesi oluşturdu.

Ayrıca, bu yıl hükümet, spekülatif dijital varlıkları düzenlemek için proaktif önlemler de aldı.

Kaynak: cointelegraph

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Aleyna Elihayrat tarafından yazıldı.

Biden’ın Yürütme Emri, Kripto Endüstrisini İkiye Böldü

Binance

Kadena (KDA) Binance’de Listeleniyor: Kadena (KDA) Nedir?