in ,

C2X, Token Satışında 25 Milyon Dolar Topladı

Blokzinciri oyun platformu C2X, token satışında 25 milyon dolar topladı. Bu satın alım; FTX Ventures, Jump Crypto ve Animoca Brands gibi şirketleri de içeriyordu.

Yatırımlar, platforma 500 milyon dolar değer biçiyor. Basın açıklamasına göre C2X, kendi halka açık token’ini piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Ancak sürüm için bir tarih belirlenmediğini ekledi.

Platform, “Token ekonomisi, NFT pazar yerleri ve bir cüzdan” içerecek ve Terra blokzinciri üzerine inşa edilecek.

blockchain oyunu

C2X, oyunun yine Hashed tarafından da tavsiye edilen Güney Koreli oyun yayıncısı Com2us tarafından geliştirileceğini belirtti.

Hashed’in yönetici ortağı Baek Kim, Coindesk’e bir mesajında, popüler bir blokzinciri tabanlı çevrimiçi oyun olan Axie Infinity’ye atıfta bulunarak şöyle söyledi:

“Axie’nin büyümesi, NFT’nin patlaması ve Web 3’e gelen büyük ilgiyle düşüncelerimiz tamamen değişti. Com2us, Web 3’ün ilk oyun şirketi olma yolunda ilerliyor.”

Hashed, C2X’in token satışında önemli bir destekçi oldu. Aralık ayında Web 3 oyun ve ekosistemlerini desteklemek için 200 milyon dolarlık bir fon topladı.

FTX, Jump Crypto ve Animoca şirketlerinin bu yatırımı, büyüyen Web 3 endüstrisine olan güvenlerini gösteriyor. Üçlünün sektöre verdiği destek, geçtiğimiz yıl çeşitli oyun fonları aracılığıyla yüz milyonlarca dolarlık yatırıma ulaştı.

MetaMagnet direktörü Paul Kim basın açıklamasında şunları söyledi:

“Blokzinciri teknolojisi, kullanıcıların varlık satın alması, satması ve depolaması için şeffaf ve güvenli bir platform sağlıyor. Bu konsepti video oyunlarına uygulamak mantıklı bir adımdı. C2X, gücü tek bir merkezi varlıkta toplamıyor. Kullanıcıları ve yapımcıları da dahil ederek, tüm topluluğun platforma katkı sağlamasını sağlıyor.”

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

FED

FED Yakın Zamanda Bilanço Daraltacak

ApeCoin (APE) ve Ceek VR (CEEK) Teknik Analizleri I 19.03.2022