in

Büyük Kriptopara Borsası Binance’e Çin’den Yasak

Tanınmış kriptopara borsası Binance Çin’den gelen yasaklarla gündeme geldi. Binance büyük güvenlik duvarının arkasında engellenmiş olan web sitelerine dahil edildi.

Dün Binance borsasının Çin’den gelen yasaklanma haberleri yayılmıştı. Kriptopara fenomeni Wu Blockchain’e göre arka uç API çağrıları da engellendiği için borsanını mobil uygulamasına da erişilemiyor. Ülkede “büyük güvenlik duvarı” olarak tanınan güvenlik sistemi artık kullanıcıların Binance kriptopara borsasına erişimini de engellemiş bulunuyor. Kullanıcılar ancak VPN yardımıyla borsayı ziyaret edebiliyorlar.

Öte yandan Huobi ve OKex borsaları Çin’de hala mevcut durumda. Daha önce Çin’de kriptopara borsalarına dair Google aramaları kara listeye alınmıştı. Binance yasaklanması haberi geçtiğimiz haftalarda başlayan madencilik yasaklarının devamı gibi görünüyor.

Binance

Bununla beraber Binance CEO ve kurucusu CZ regülasyonlarda işbirliği yapacağına dair açıklama da yapmıştı. Önümüzdeki günlerde yayılan bu yasak haberi ile ilgili daha detaylı bilgiler ortaya çıkacaktır.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Özgür Demirtaş

Özgür Demirtaş’tan Bilgi Dolu Eğitim Flood’u

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün Sakin Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı