içinde , ,

Büyük İddia! Akbank Kripto Borsasını Satın Alacak mı?

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Akbank’ın yerli bir kripto borsasını satın almak için görüşmelerde son aşamaya geldiği iddia ediliyor.

Mergermarket’in yaptığı duyuruya göre Akbank, Türk kripto para borsası olan Stablex’i satın almak için görüşmelerde bulunuyor. Yine aynı kaynak yakın zamanda bir anlaşmaya varabileceklerini aktardı.

Akbank’ın Stablex’te bir hisse satın almak istediği biliniyor ancak olası bir anlaşmanın boyutu veya tarafların finansal durumu hakkında kesin açıklamalar mevcut değil. Ne Stablex ne de Akbank tarafından bir açıklama gelmezken iki tarafta sessizliğini koruyor.

Bu haber sosyal medyada gündem oldu.  Haberden bir kesit alarak takipçileriyle paylaşan Efe Bulduk, bu gelişmeyi  “Hem Türkiye hem de küresel kripto piyasaları için büyük bir haber” olarak değerlendirdi.

İddiayı değerlendirenlerin çoğu Bitcoin borsası ve Akbank arasındaki bu etkileşimin şaşırtıcı olmadığını dile getirdi. Akbank Genel Müdür Yardımcısı’nın 2021 yılında Bitcoin borsası Stablex’in CEO’su olarak işe başlaması satın alma iddialarını güçlendiriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

KoinSaati içerik yazarı.

Solana

KoinSaati Akademi: Solana (SOL) Nedir?

Uniswap (UNI) Kendi Boğa Koşusunu Yapabilir mi?