in , , ,

Burger King, Müşterilerine Kriptopara Dağıtıyor

Fast food devi Burger King, Robinhood ile yaptıkları ortaklık ile Royal Perks programında olup 5 dolardan fazla harcama yapan müşterilerine, bugünden itibaren önümüzdeki üç hafta boyunca devam edecek program kapsamında Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin kazandıracak.

Fast food zinciri Burger King, müşterilerine ücretsiz kripto para dağıtmak için Robinhood ile ortaklık kurdu. Bu gelişme ile dijital varlıklara yönelik iştahın artmaya devam ettiğini ve şirketlerin kriptoparaları benimsemesi konusunda vites artırdığı fikrine kapılmadan edemiyoruz.

kriptopara Binance Coin

Şirket bugün (1 Kasım) yaptığı açıklamada, 1 Kasım ile 21 Kasım tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde, 5 dolar veya daha fazla harcayan Burger King müşterilerine, ücretsiz olarak öncelikle Dogecoin (DOGE) verileceğini duyurdu. Birkaç şanslı müşteri, Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) kazanma fırsatına sahip olacak. Kullanıcılar, ödülü almak için Robinhood Crypto’ya kaydolmalı.

Ödüle hak kazanabilmek için kullanıcılar, siparişlerini Burger King uygulamasından, web sitesinden veya restoranda fiziksel olarak bulunarak, bir kod kullanarak yapmalıdır. Kriptopara ödülleri ise şu şekilde; toplam 2 milyon DOGE, 20 BTC ve 200 ETH ödül havuzu bulunuyor. Müşteriler günde yalnızca bir ödül talep edebilir.

Kriptoparaların, dijital varlıkların ve NFT’lerin ünü gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bu popülerliğe büyük çaplı şirketler haliyle kayıtsız kalamıyor. Fast food sektörü, Burger King, McDonald’s, Pizza Hut ve Taco Bell’in kendi NFT koleksiyonlarını başlatması bunun örneklerinden birkaçı. Cointelegraph’ın haberine göre, NFT’ler büyük markalar için önemli bir pazarlama aracı haline geliyor.

Temel Analiz

Dogecoin gibi kriptoparalar, kriptopara piyasasına yeni kullanıcıların katılmasında etkili oldu. Memecoin’ler, yılın ilk beş ayında parabolik bir dalgalanma yaşadı ve bu süreçte binlerce yeni milyoner yarattı. Memecoin “hype”ı başladığından bu zamana kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Coinmarketcap’te bulunan ilk 10 kriptopara listesine son 2 sırada memecoin liderleri bulunuyor. 9. sırada Shiba Inu ve 10. sırada Dogecoin yer alıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Avalanche Vakfı 200 Milyon USD Değerindeki Blizzard Fonunu Başlattı

Aspo World Ekibi ile AMA Etkinliği