in ,

Bugün Yeşil Bir Kriptopara Piyasa Bizleri Karşıladı

Bugün kriptopara piyasasına sakin bir açılış yaptık. Volatilitenin nispeten az olduğu bugünde yeşil bir sabaha uyandık. Bitcoin 34,805 USD ile yaklaşık %1’lik bir artış gerçekleştirdi. Haftalık periyotta ise yaklaşık %0.1’lik bir ilerleme görüyoruz. Yukarı yönde direnç seviyesi 36,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 33,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde pozitif kalmaya devam ediyor. Haftalık görünümde %10’luk yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %3 oranında yükseliş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,336 USD’den işlem görüyor. ETH 2390 USD direnç seviyesinin hemen altında yer alıyor. Aşağı yönlü bir geri dönüş olduğu takdirde ise 2,156 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz.

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü 1.409 Trilyon dolara ulaşırken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 631 milyar dolar piyasa değeri ile ve %44.8 hakimiyet oranı ile güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 259 milyar dolar piyasa değeri ve %19’un biraz altında hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %7.83 ve günlükte %6.16 yükselişle 318 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 320 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 275 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %7.94 ve günlükte %2.16 yükselişle 1.45 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.37 USD, yukarı yönde 1.49 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Öteyeanda Coinmatcal’den aldığımız bilgilere göre bugünün önemli haberleri arasında Swipe yer alıyor. SwipeChain testneti bugün başlatılıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

6 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH, BNB ve ATOM Teknik Analizi

Elon Musk

Elon Musk 50bin Dolar Değerindeki Bu Prefabrik Evde mi Yaşıyor?