içinde

Bugün Sakin Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün kriptopara piyasasına sakin bir açılış yaptık. Volatilitenin nispeten düşük olduğu bugünde sakin bir sabaha uyandık. Bitcoin 32,715 USD ile yaklaşık %1.19’luk bir yükseliş yaşadı. Haftalık periyotta ise yaklaşık %2.21’lik bir gerileme görüyoruz. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde pozitif kalmaya devam ediyor. Haftalık görünümde %1.59’luk yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %3.07 oranında düşüş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,107 USD’den işlem görüyor. ETH 2,000 USD destek bölgesinin hemen üstünde yer alıyor. Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,890 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz.

Kriptopara Piyasa Büyüklüğü Ne Kadar?

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü 1.375 Trilyon dolara düşerken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 615 milyar dolar piyasa değeri ile ve %44.9 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 247 milyar dolar piyasa değeri ve %18 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %8.56 ile sağlam duruyor. Günlükte %1.77 düşüşle 307 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 290 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %0.09 ve günlükte %2.76 düşüşle 1.32 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.28 USD, yukarı yönde 1.49 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Öte yandan Dogecoin kırmızı görünümüne devam ediyor. Haftalıkta %12.9 ve günlükte %0.11 ile düşüş yaşıyor. Aşağı yönde destek 0.20 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.24 USD olarak görünüyor.

Ripple (XRP) ise yine kırmızı bir görünüme sahip. Haftalıkta %6.49 ve günlükte %1.32 oranında düşüş sergiliyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.58 USD olarak görünüyor.

Günün Gelişmeleri

CoinmarketCal’dan aldığımız bilgilere göre bugün Melalie (MEL) staking platformunu başlatıyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Binance

Büyük Kriptopara Borsası Binance’e Çin’den Yasak

Pundi X

Pundi X Türkiye İlk Kriptopara Bayisini Hayata Geçirdi