in ,

Bugün Kriptopara Piyasası Yükselişte

Bugün kriptopara piyasasına yeşil bir açılış yaptık. Volatilitenin nispeten düşük olduğu bugünde sakin bir sabaha uyandık. Bitcoin 33,884 USD ile yaklaşık %3.67’lik bir yükseliş yaşadı. Haftalık periyotta ise yaklaşık %1.61’lik bir gerileme görüyoruz. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 32,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde negatife dönüştü. Haftalık görünümde %2.76’lık bir düşüş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %1.54 oranında yükseliş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,129 USD’den işlem görüyor.  Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 1,890 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz. Yukarı yönde ise 2,190 USD direnç bölgesi olarak görünüyor.

kriptopara, Bitcoin

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü 1.400 Trilyon dolara yükselirken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 635 milyar dolar piyasa değeri ile ve %45.3 hakimiyet oranı ile yükseliş yaşayarak güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 248 milyar dolar piyasa değeri ve %17.7 hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

BNB, ADA, DOGE ve XRP Fiyatı Ne Kadar?

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %6.93 ile sağlam duruyor. Günlükte %2.12 düşüşle 314 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 290 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %3.81 düşüşle ve günlükte %1.38 yükselişle 1.34 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.28 USD, yukarı yönde 1.49 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Öte yandan Dogecoin kırmızı görünümüne devam ediyor. Haftalıkta %11.67 düşüş ve günlükte %0.11 yükseliş 0.218 USD’den işlem görüyor. Aşağı yönde destek 0.20 USD’nin hemen altında yer alıyor. Yukarı yönde direnç ise 0.24 USD olarak görünüyor.

Kriptopara, Bitcoin

Ripple (XRP) ise haftalıkta kırmızı bir görünüme sahip. Haftalıkta %7.32 düşüş ve günlükte %1.76 oranında yükseliş ile 0.626 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde direnç 0.669 USD, aşağı yönde ise 0.58 USD olarak görünüyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Microsoft

Microsoft Çalışanlarına Salgındaki Çabalarına Teşvik Olarak 1500 USD İkramiye Verecek

Microstrategy

Capital International, MicroStrategy Hissesinden 600 milyon Dolar Satın Aldı