Bugün Kırmızı Bir Kriptopara Piyasası Bizleri Karşıladı

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Bugün kriptopara piyasasına düşüşlerle bir açılış yaptık. Volatilitenin nispeten yüksek olduğu bugünde kırmızı bir sabaha uyandık. Bitcoin 32,596 USD ile yaklaşık %5.97’lik bir düşüş yaşadı. Haftalık periyotta ise yaklaşık %2.28’lik bir gerileme görüyoruz. Yukarı yönde direnç seviyesi 35,000 USD yakınlarında bulunuyor. Aşağı yönde ise 30,000 USD yakınlarındaki destek seviyesini takip edeceğiz.

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Öte yandan lider altcoin Ethereum (ETH) haftalık görünümde pozitif kalmaya devam ediyor. Haftalık görünümde %2.28’lik yükseliş kaydeden Ethereum (ETH), günlük grafikte ise yaklaşık %9 oranında düşüş kaydetti. Yazının yazıldığı vakitlerde 2,177 USD’den işlem görüyor. ETH 2170 USD destek bölgesinin hemen üstünde yer alıyor. Aşağı yönlü hareket devam ettiği takdirde ise 2,023 USD’yi destek olarak inceleyeceğiz.

Toplam kriptopara piyasası büyüklüğü 1.385 Trilyon dolara düşerken lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) 612 milyar dolar piyasa değeri ile ve %44.2 hakimiyet oranı ile güne devam ediyor. Öte yandan lider altcoin Ethereum ise yaklaşık 255 milyar dolar piyasa değeri ve %19’un biraz altında hakimiyet oranı ile işlem görmeye devam ediyor.

Kriptopara, Bitcoin

Diğer yandan majör altcoinlerden Binance Coin (BNB) haftalık grafikte %10.05 ile sağlam duruyor. Günlükte %4.51 düşüşle 314 USD’den işlem görüyor. Yukarı yönde 340 USD yakınlarını direnç bölgesi olarak inceleyeceğiz. Aşağı yönde ise ilk destek 290 USD bölgesi yakınlarında yer alıyor.

Cardano (ADA) ise haftalıkta %3.94 yükseliş ve günlükte %3.69 düşüşle 1.36 USD’den işlem görüyor. Genellikle sakin bir seyir izleyen Cardano için aşağı yönde 1.28 USD, yukarı yönde 1.49 USD bölgesi destek ve direnç noktaları olarak gözüküyor.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

SPK

SPK Başkan Yardımcısı Kripto Regülasyonları Hakkında Konuştu

Bitcoin Cardano Ethereum

8 Temmuz 2021 Tarihli BTC, ETH ve ADA Teknik Analizi