içinde , , , ,

Bu Verilere Göre Bitcoin, Ethereum’un Gerisinde Kaldı!

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

ETC Group’un hazırladığı araştırma raporuna göre Merge hype’ı ile bu hafta Ethereum Vadeli işlemleri, işlem hacmi açısından Bitcoin’i geçti.

Glassnode’un en son verilerine göre Ethereum Bitcoin’i geçmiş durumda. Analiz, BTC ve ETH arasındaki 3 aylık vadeli işlemlerin getiri yüzdesini içermektedir. Bu verilere göre BTC ve ETH arasında büyük bir fark bulunuyor.

NOT: Arz ve talep faktörleri sebebiyle vadeli işlem sözleşmeleri genellikle spot piyasalara karşı daha yüksek fiyat içermektedir.

Ethereum

Yukarıdaki Glassnode verisi, trader’lar tarafından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) için mükemmel bir şekilde gerçekleşen spot ve vadeli işlem fiyatları arasındaki kar oranını belirlemek için kullanılır.

ETH, vadeli işlem piyasasında BTC’nin işlem hacmini aştı. Kısa vadeli işlemler yoluyla spot hedge ETH’yi gerilemeye itti. Bu, trader’lar için aynı şekilde yükseliş ihtimalleri koydukça yükselme potansiyeli gösterdiği anlamına geliyor. (Geri dönüş, vadeli işlem fiyatlarının beklenen spot fiyatın altında olması ve dolayısıyla bu yüksek spot fiyatı karşılamak üzere yükselmesidir.)

Verilere göre açık faiz (henüz sonuçlanmamış vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı) Temmuz ayında 4 milyar doların altındayken bu hafta 9 milyar doların üzerine çıktı. Ayrıca, Satış/Çağrı oranı (PCR) 0.25’te kaldığı için ETH’ye yükseliş çağrı opsiyonu trader’ları hakim oldu.

Bitcoin (BTC) Geriye Düştü!

BTC’ye bakıldığında, temeller Glassnode’un öngörülerine göre “dibin içeride” olduğunu öne sürüyor.  Ethereum Merge trendi devam ederken Bitcoin destekçileri BTC konusunda temkinli davranıyor.

Bitcoin vadeli işlem hacmi, en yakın rakibi Ethereum Vadeli İşlemlerinin arkasından Ağustos 2022’de 941 milyar dolara kadar geriledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Haftanın Dikkat Çeken Altcoin’leri

Şeffaf ve Merkeziyetsiz Bir Gelecek Vadeden Zinnia Nedir?