in ,

Bu Haftanın En Çok Artanları

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın en çok artan 10 kripto parasını inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

XRP

XRP fiyatı, dava sürecinin pozitif sonuçlanacağı spekülasyonları sonrası olumlu fiyat hareketleri sergiledi. Varlık hafta içerisinde %19.14 artış yaşayarak en çok kazananlar arasında yerini aldı.
XRP, 21 Mart’tan bu yana %40’ın üzerinde bir değer kazandı. Bir süredir gerçekleştirdiği yükseliş trendi sonucunda da son bir haftada 0.53 doları gördü. XRP, Ekim ayından bu yana 0,50 dolar seviyesine ulaşamamıştı.

Stellar

Stellar projesi dünya çapında hızlı ve ucuz para transferi gerçekleştirmek için ortaya çıkmış bir blok zincir projesidir. Stellar, yaşadığı son yükselişler ile birlikte yatırımcıların dikkatini yeniden üzerine çekmeyi başardı.

XLM, geçtiğimiz haftalarda Federal Rezerv’in faiz kararı öncesinde olumlu fiyatlandığı gözlemlendi. XLM son bir hafta içerisinde %8.08 yükselerek Kasım ayından bu yana gördüğü en yüksek seviyeye ulaştı. Varlık, son bir haftada yaşadığı %19.04 yükseliş ile de haftanın en çok artanları arasına girdi.

Flare

Binance’in ve CZ’nin dava edilmesi sonucu 27 Martta düşüşe geçen Ripple müttefiği Flare (FLR), SEC ve Ripple arasındaki gelişmelerin ardından %20’lik bir artış yaşadı.

Bunun yanı sıra Coinbase’in yol haritasına Flare’i eklemesi varlığın fiyatında %21.17’lik bir artış yaşanmasına neden oldu. Flare, yaşadığı bu kazanımlar ile birlikte haftanın en çok artanları arasında yerini almış oldu.

1inch Network

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosisteminin bir parçası olarak bilinen 1inch Network de bu hafta yükseliş yaşayan projeler arasında bulunuyordu. 30 Mart 2023 tarihinde açık kaynak tabanlı donanım cüzdanını duyurmasıyla birlikte 1INCH fiyatında %12,19’luk bir artış yaşandı. Haftalık grafikte %10 değer kazanan proje, en çok artan varlıklar arasında yer aldı.

Conflux

Conflux, Çin’de tek düzenleyici uyumlu, halka açık izinsiz bir blok zincir olarak tanımlanıyor. Hızlı ve güvenli bir blok zincir olarakta bilinen Conflux, Mart ayı içerisinde bir ortaklığa imza attı. Dünyanın en büyük üçüncü inşaat makine üreticisi olarak bilinen XCMG Construction ile ortak oldukları duyuruldu.

Bitcoin, UST

Bu haberin duyulmasının ardından CFX fiyatı 24 saatlik trende bakıldığında %3,84’lük bir artış yaşadı. Aynı zamanda Çin tarafında kripto paralara olan yaklaşımın değişmesi de Conflux fiyatının artmasına sebep oldu. CFX, haftalık tabloda kazandığı %26.14’lük artış sonrası haftanın en çok kazananları arasında liderlik koltuğuna oturdu.

Rocket Pool

Rocket Pool, Vitalik Buterin tarafından 2016 yılının bitiminde piyasaya sürülmüştü. Mauve Paper’a dayanarak tasarlanmış bir proje olan Rocket Pool’un yerel kripto varlığı RPL, Binance listelemesi sonrası fiyatında büyük oranda yükselişler yaşadı.

Maker DAO, borç tavanını yükselterek yatırımcıların daha fazla borç almasına olanak sağladı. Borçlanmada sağlanacak olan indirim, ağa daha fazla yatırımcıyı çekti ve yatırımcı sayısı arttıkça işlem hacmide arttı. Sonucunda ise Rocket Pool’un fiyatının yükselmesine sebep oldu. RPL, son bir hafta içerisinde %18 artış yaşayarak en çok artanlar arasında ilk 5’te yerini aldı.

Mask Network

Mask Network projesi, Web3 teknolojisinde sunduğu yenilikçi yapısı ile yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı. Binance’in Mask Network’ü rezerv kanıtı varlıklarına dahil etmesinden sonra bir yükseliş trendi başladı. MASK, Mart ayında %64.4’lük bir artış yaşadı. Bu artış sonucunda en çok kazanan varlıklar arasında da yerini almayı başardı. Bu artışlarda birçok kullanıcının projeye ilgisini arttırdı.

Hedera

30 Mart 2023 tarihinde ABD Dışişleri Bakanlığının Hedera şirketi ile bir iş birliği kararı aldıklarını duyurmasından sonra HBAR fiyatı 24 saatlik tabloda %3.18’lik bir yükselişe imza attı. Haftalık tabloda yaşadığı %16.98’lik artışla HBAR, en çok artan varlıklarda beşinci sırada yer aldı.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Ethereum (ETH) 2.000 Doları Hedeflemeye Devam Ediyor

Terra Luna Classic (LUNC) Dikkat Çeken Artış!