in ,

Bu Haftanın En Çok Artanları

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim. 

Lido DAO (LDO)

Ethereum başta olmak üzere birçok blok zincir üzerinde kullanıcıların likit bir şekilde varlık stake etmesine olanak tanıyan Lido DAO, haftanın en çok yükselen varlıkları arasında yer aldı. 

Lido Finance’ın Lido V2’yi yakında piyasaya süreceğini duyurmasının ardından LDO fiyatı %11.64’lük bir artış yaşadı. LDO, bu gelişmeden birkaç gün sonra on-chain faaliyetlerin ve stake getirilerinin artmasıyla birlikte %10.70’lik başka bir artış daha yaşadı. 

Stacks (STX)

Stacks, akıllı sözleşmelerin ve merkeziyetsiz uygulamaların Bitcoin blok zinciri güvenliğinden faydalanmasını ve Bitcoin ağında işlemler gerçekleştirmesini sağlar. 

Kısa süre önce 500.000 dolar değerinde ödül dağıtımı gerçekleştireceğini duyuran Stacks, bu gelişmenin ardından yerel kripto para birimin STX’de %15.51’lik artış yaşadı.

BitcoinSV (BSV)

BitcoinSV, orijinal Bitcoin zincirinin bir çatallanması olan Bitcoin Cash’in çatallanması olarak ortaya çıkmıştır. Proje, geçtiğimiz günlerde 10 milyon işlemle rekor kırdı ve BSV, %29.30’luk bir  artış yaşadı.

Pepe (PEPE) 

Bir süredir kripto para piyasasını kasıp kavuran yeni meme coin PEPE, bu haftanın da en çok kazananları arasına girmeyi başardı. Yüksek balina alımları ile yükselişe geçen PEPE %32,48’lik bir artış yaşadı. 

kripto

Milady Meme Coin (LADYS)

NFT koleksiyonuna sahip bir meme coin olan Milady Meme Coin, Elon Musk’ın attığı bir tweet ile dört haneli rakamlara ulaşan bir artış yaşadı. 

Musk’ın Twitter üzerinden Milady görseli ile birlikte “There is no meme, I love you” yazmasının ardından yatırımcılar NFT koleksiyonuna ve varlığa akın etti. OpenSea üzerinde NFT koleksiyonunun satışları %1.245 artarken, LADYS Fiyatı da 120 kat artış yaşadı. LADYS’in piyasa değeri 100 milyon dolara kadar ulaştı. 

Haftanın en çok kazandıran diğer varlıklarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • KAVA (KAVA)  %11.29
  • Terra Luna (LUNC) %7.50
  • Cosmos (ATOM) %5.36
  • Bitcoin Cash (BCH) %8.48
  • KuCoin Token (KCS) %1.43

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

The Unfettered IDO Detayları Duyuruldu

Whitepaper Nasıl Okunur Ve Nasıl Analiz Edilir?-1