in ,

Bu Haftanın En Çok Artanları

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın en çok artan 10 kripto parasını inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

Solar (SXP) 

Daha önce Swipe (SXP) olarak adlandırılan proje, yeniden markalaşmaya giderek adını Solar (SXP) olarak değiştirdi. 

Binance’in de projenin yeniden markalaşma planına desteğini duyurmasıyla birlikte SXP fiyatı haftanın en çok artanları arasına girdi. SXP, son bir haftada %52.68 artış yaşayarak listenin zirvesine oturdu. 

Injective (INJ) 

Injective, bu hafta içinde INJ likidite staking işlevini, Cosmos ekosistemindeki staking platformu Stride aracılığıyla başlattığını duyurdu. 

Bu hamlenin ardından yükseliş yaşayan INJ, son bir hafta içerisinde %29.28 artarak en çok artış yaşayan varlıklar arasında ikinci sırada yerini aldı. 

Dogecoin (DOGE) 

Elon Musk’ın Twitter logosunu DOGE logosu ile değiştirmesinin ardından Dogecoin fiyatında günlük %35’in üzerinde artışlar yaşandı. 

Son bir haftalık verilere göre %20.10 artış yaşayan DOGE, en çok artanlar listesinde üçüncü sırada yerini aldı. 

Basic Attention Token (BAT)

Basic Attention Token projesi, Web3 kullanıcıları için sağlık ve esenliği geliştirmeye odaklanmış bir proje olan Yauga ile yaptığı ortaklığın ardından artış yaşadı. 

BAT, son bir hafta içerisinde %12.98 artarak en çok artanlar listesinde dördüncü sırada yer aldı. 

THORChain (RUNE)

Piyasa genelinde yaşanan yükseliş hareketlerine uyum sağlayan RUNE, bu hafta boyunca %11.66 artış yaparak en çok artanlar listesinde beşinci sırada kendine yer edindi. 

Listenin geri kalanında ise sıralama şöyle oldu: 

  • Casper (CSPR) %10.41
  • Chiliz (CHZ) %10.30
  • Synthetix (SNX) %10.50
  • Toncoin (TON) %9.05
  • Frax Share (FXS) %10.45

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

kriptopara

Kripto Para Sepeti Nedir ve Nasıl Yapılır?

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 8 Nisan 2023