in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

Kaspa (KAS)

BlockDAG olarak bilinen yenilikçi yaklaşımıyla öne çıkan Kaspa (KAS), bu haftanın en çok yükselen kripto para birimleri arasında ilk sırada yer aldı.

Haftalık verilere göre %29.4 değer kazanan KAS, son iki hafta içerisinde %60’a yakın artış gösterdi. Bu yazının yazıldığı sırada 0,049 dolar seviyesinde yer alan popüler kripto para birimi, ATH seviyesinin yalnızca %3.55 altında yer alıyor.

Toncoin (TON)

Telegram tarafından 2018 yılında geliştirilen merkeziyetsiz layer-1 projesi Toncoin (TON), haftanın en çok artış yaşayan kripto para birimleri arasında ikinci yer aldı.

Telegram’ın kripto para cüzdanı Ton Space’i entegre etmesiyle birlikte artışa geçen kripto para birimi son bir hafta içerisinde %24.4 artış yaşadı.

THORChain (RUNE)

THORChain, kullanıcıların kripto varlıklarını çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan ve bu süreçte sahip oldukları varlıkların sahipliğini kaybetmedikleri merkeziyetsiz bir likidite protokolüdür.

THORChain’in yerel kripto para birimi olan RUNE, bu haftanın en çok artan kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer aldı. THORChain’in Metamask ile entegrasyonunu tamamlamasının ardından yükselişe geçen RUNE, bir haftalık verilere göre %21.4 değer kazandı.

VeChain (VET)

İş ihtiyaçları ve taleplerini karşılamak amacıyla kurulmuş olan VeChain, tedarik zinciri yönetimi ve iş süreçlerini geliştirmek için kullanılan bir blok zincir platformudur.

VeChain’in yerel kripto para birimi olan VET, bu haftanın en çok artan kripto para birimleri arasında dördüncü sırada yer aldı. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in VeChain (VET) işlemlerini başlatacağını duyurmasının ardından yükselişe geçen VET, son bir haftalık verilere göre %14.7 artış yaşadı.

Maker (MKR)

Ethereum blok zincir tabanlı merkeziyetsiz bir proje olan MakerDAO, haftanın en çok yükselenleri arasında beşinci sırada yer aldı.

Dokuzuncu en büyük MKR balinasının 12 milyon dolar değerinde MKR almasının ardından yükselişe geçen varlık, son bir hafta içerisinde %12.5 yükseliş gerçekleştirdi.

Hafta boyunca artış yaşayan diğer kripto para birimlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Bitcoin Cash (BCH) %12.1
  • Render Token (RNDR) %10.1
  • Injective (INJ) %9.7
  • Flow (FLOW) %9.4
  • Optimism (OP) %7.7

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

dYdX’in 2023 Vizyonu: Yarıyılda Neler Başardı?

Aptos (APT) Ekosisteminde Yaşanan Son Gelişmeler