in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

Stellar (XLM)

Dağıtık defter teknolojisi kullanan açık kaynak kodlu bir ödeme sistemi olan Stellar, bu haftanın en çok yükselen kripto para birimleri arasında birinci sırada yer aldı.

Stellar projesinin resmi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı ve 12 Eylül tarihini işaret ettiği gizemli gönderinin ardından varlığın fiyatında gözle görülür yükselişler yaşandı. Gönderide yer alan “harika bir şey düşüyor” ve “değişim” gibi ifadeler kripto topluluğunun merakını uyandırken, bu gelişmeyle birlikte XLM son bir hafta içinde %17.03 artış yaşadı.

Synthetix (SNX)

Synthetix (SNX), farklı özelliklerdeki kripto paralar ve kripto dışı varlıkların blok zincir üzerinde işlem yapmasını sağlayan bir DeFi protokolüdür.

Bu haftanın en çok yükselen kripto para birimleri arasında ikinci sırada yer alan SNX, haftalık verilere göre %12.38 artış yaşadı. SNX fiyatında yaşanan bu artışın sebebi olarak ise gizemli bir balina cüzdanının gerçekleştirdiği 3,44 milyonluk SNX alımı gösterildi.

Render Token (RNDR)

Render Token, grafik işlemci birimi (GPU) tabanlı merkeziyetsiz rendering çözümleri sunan Ethereum tabanlı bir ağdır.

Haftanın en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer alan RNDR, diğer kripto varlıkların yaşadığı düşüşlerden etkilenmeyerek piyasaya meydan okudu. Haftalık verilere göre %9.26 artış yaşayan RNDR’ın yükselişinin ardındaki sebep ise tam olarak bilinmiyor.

IOTA (MIOTA)

IOTA, nesnelerin internetini geliştirmek için tasarlanan dağıtık defter teknolojisidir.

Haftanın en çok artanları arasında dördüncü sırada yer alan MIOTA, 7 günlük verilere göre %9.27 artış yaşadı. MIOTA fiyatının artışının ardında yatan sebep olarak ise IOTA yeniliklerini ilerletmek için kurulan Shimmer ağının önemli bir dönüm noktasına yaklaşması ve yanında Shimmer EVM lansmanını duyurma ihtimalinin olması görülüyor.

Astar (ASTR)

Astar Network, Polkadot üzerinde Ethereum Sanal Makinesi, Web Assembly ve Layer-2 çözümlerini destekleyen çok zincirli bir dApp projesidir.

Haftalık bazda yaşadığı %6.85’lik yükselişle listenin beşinci sırasında yer alan Astar’ın neden yükseldiği ise henüz bilinmiyor.

Hafta boyunca artış yaşayan diğer kripto para birimlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

  • KuCoin Token (KCS) %6.10
  • Neo (NEO) %5.58
  • Rocket Pool (RPL) %4.20
  • Chainlink (LINK) %4.46
  • Dash (DASH) %4.53

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

funding round

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri