in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

kripto

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

Toncoin (TON)

Telegram tarafından 2018 yılında geliştirilen merkeziyetsiz layer-1 projesi Toncoin (TON)i haftanın en çok artan kripto para birimleri arasında birinci sırada yer aldı. Balina alımları sonrası haftalık dilimde %34.90 artış yaşayan TON, yatırımcıların ilgisini toplamayı başardı.

XDC Network (XDC)

XDC Network, blok zincir teknolojisi ile geleneksel finans arasındaki boşluğu kapatmayı amaçlayan hibrit bir blok zincir platformudur.

Bu haftanın en çok yükselen varlıkları arasına giren XDC, kısa süre önce birkaç tanınmış tarayıcıyla uyumlu bir web uzantısı olan XDCPay’i tanıttı. Bu uygulamanın tanıtılmasıyla birlikte XDC fiyatında gözle görülür artışlar kaydedildi.

Maker (MKR)

Ethereum blok zincir tabanlı bir merkeziyetsiz proje olan MakerDAO, haftanın en çok yükselenleri arasında yer aldı.

%12.55’lik MKR fiyatındaki artışı tetikleyen birkaç faktör bulunuyor. Bu faktörlerden birisi Spark Protocol’ün çeşitli blok zincir ağlarında uygulanmasını genişletmeyi amaçlayan çoklu zincir yaklaşımı olarak gösterilebilir. Öte yandan merkeziyetsiz türev borsası dYdX’in MakerDAO ile DAI’yi marj ticareti için bir teminat alternatifi olarak dahil etmesi de artışın sebepleri arasında gösterilebilir.

THORChain (RUNE)

Geçtiğimiz hafta Delphi Digital’in temellerinin ve kullanıcı ilgisinin güçlendiğini belirten olumlu bir rapor yayınlamasının ardından yükselişe geçen RUNE, bu hafta da yükselişini sürdürdü. Haftanın en çok kazananları arasında dördüncü sırada yer alan THORChain (RUNE), %12.70’lik yükseliş kaydetti.

IOTA (MIOTA)

Nesnelerin internetini geliştirmek için tasarlanan dağıtık defter teknolojisi IOTA, bu haftanın en çok yükselen kripto para birimleri arasında yer aldı. Balina alımları sonrası yükselişe geçen IOTA (MIOTA), haftalık dilimde %9.70 yükseliş kaydetti.

Hafta boyunca artış yaşayan diğer kripto para birimlerini ise şöyle sıralayabiliriz:

  • Bitcoin Cash (BCH) %5.70
  • Mantle (MNT) %5.40
  • BitcoinSV (BSV) %3.69
  • SafePal (SFP) %4.11
  • Conflux (CFX) %1.11

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri