in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

Sei (SEI)

Sei, Cosmos üzerine inşa edilen, genel amaçlı, tamamen açık kaynaklı bir Layer-1 blok zincir projesidir.

14 Ağustos 2023’te piyasaya sürülen Sei, kripto para piyasasına hızlı bir giriş yaparak bir gün içerisinde %3000’in üzerinde artış yaşadı. Son bir hafta içinde ne çok kazanan kripto varlıkların da başında gelen SEI, 7 günlük verilere göre %1.908 artış kaydetti.

kripto

THORChain (RUNE)

THORChain, kullanıcıların kripto varlıklarını çeşitli ağlar arasında kolayca değiş tokuş etmelerini sağlayan ve bu süreçte sahip oldukları varlıkların sahipliğini kaybetmedikleri merkeziyetsiz bir likidite protokolüdür.

THORChain’in yerel kripto para birimi olan RUNE, bu haftanın en çok artan kripto para birimleri arasında ikinci sırada yer aldı. Delphi Digital’in temellerinin ve kullanıcı ilgisinin güçlendiğini belirten olumlu bir rapor yayınlamasının ardından yükselişe geçen RUNE, bir haftalık verilere göre %34.96 değer kazandı.

Toncoin (TON)

TON Vakfı’nın BIT borsası ile işlem ücretlerinde %10 indirim sağlayacağını duyurmasının ardından TON fiyatı yükselişe geçti. Haftanın en çok yükselen varlıkları arasında yer alan TON, son 7 günlük verilere göre %5.39 artış yaşadı.

Genel piyasa hareketliliği ile birlikte yükseliş yaşayan diğer kripto para birimlerini ve haftalık artış oranlarını ise şöyle sıralayabiliriz:

  • OG Fan Token (OG) %37.6
  • Agoric (BLD) %17.8
  • Alkimi (ADS) %16.9
  • Pocket Network (POKT) %16.8
  • Groestlcoin (GRS) %16.7
  • Zebec Protocol (ZBC) %14.9
  • Quiztok (QTCON) %14.4

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

XRP, BTC

Balina Cüzdanları Nasıl İzlenir?

Testnet

Haftanın Testnet’leri