in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim.

SingularityNET (AGIX)

SingularityNET, küresel olarak erişebilir merkeziyetsiz bir yapay zeka ağıdır. Cardano ağı üzerinde geliştirilen SingularityNET (AGIX), haftanın en çok kazanan kripto varlıkları arasında yer aldı. 

Hafta başında Microsoft’un yapay zeka hakkında pozitif açıklamalarda bulunması yapay zeka varlıklarını hareketlendirdi. Bu açıklamaların ardından AGIX fiyatı da %13.71 artış yaşadı. 

Kaspa (KAS) 

Gezegendeki en hızlı madenciliği yapılan ve yüksek blok oranlarına sahip BlockDAG mimarisini bünyesinde barındıran Kaspa, haftanın yükselen varlıkları arasında kendine yer edindi. 

Blockchain işlemlerinde hızı ve verimliliği artırmak için akıllı sözleşmeler ve Rollup’s seçeneklerini değerlendiren Kaspa, bu gelişmenin ardından %16.16 artış yaşadı. 

Injective (INJ) 

Injective Protocol, birlikte çalışabilir uygulamaları desteklemek için oluşturulmuş Layer-2 blok zincir projesidir. 

Bu hafta Bitcoin’in yaşadığı yükselişe en hızlı cevap veren varlıklardan biri olan Injective, hafta başında %14.12 yükseliş yaşadı. 

PancakeSwap (CAKE) 

PancakeSwap, BNB Chain üzerinde oluşturulmuş merkeziyetsiz bir borsadır. 

PancakeSwap bu hafta, platformun gelişimi için yeni bir oylamayı kullanıcılara sundu. Bu hamle ile birlikte platformun yerel kripto varlığı olan CAKE, %12.26 artış yaşadı. 

Tenet (TENET)

Blok zincir teknolojisi kullanarak bir dizi hizmet sunan bir platform olan Tenet’in yerel kripto varlığı TENET, projenin Conflux ve Qtum ile gerçekleştirdiği iş birliği sonrası artış yaşadı. 

Ortaklığın duyurulmasının ardından TENET fiyatı %35.30 yükseliş yaşadı. 

Snek (SNEK) 

Cardano ekosistemi üzerinde yer alan meme token SNEK, bu haftanın yükselen varlıkları arasında yer aldı. 

Cardano ekosisteminde kapitalizasyon açısından ikinci en büyük varlık haline gelen SNEK, bu gelişme ile birlikte %44.13 artış kaydetti. 

Eldarune (ELDA) 

Orta çay zamanlarını tema alan çok oyunculu bir aksiyon oyunu olan Eldarune’un yerel kripto varlığı ELDA, haftanın yükselenleri arasında yer aldı. 

Kripto

Bu hafta içi Bybit üzerinde listelenmeye başlayan ELDA, bu gelişmenin ardından %13.80 artış yaşadı. 

XDC Network (XDC)

XDC Network, yetkilendirilmiş hisse kanıtı (XDPoS) konsensüs algoritması temelinde çalışan bir hibrit blok zincir projesidir. 

SBI VC Trade ile ortaklık sağlayarak Japon pazarındaki varlığını genişletmeye yönelik hamle yapan XDC Network, bu gelişmenin ardından kripto varlığında yükselişler yaşadı. Duyurunun yapılmasının ardından XDC fiyatı %10.65 artış kaydetti. 

Linear Finance (LINA) 

Linear Finance, önde gelen likidite sorunlarını ve yüksek gas ücretlerini düzelterek merkeziyetsiz finansmanı geliştirmek isteyen bir blok zincir projesidir. 

Hong Kong’un kripto varlık alım satım işlemlerini yasal hale getirmesiyle birlikte Çin merkezli kripto para birimi Linear Finance (LINA), %11.79 artış yaşadı. 

Tron (TRX) 

Tron, eğlence sektörünü hedefleyen blok zincir tabanlı bir platformdur. 

Tron, BitTorrent köprüsünden yararlanarak Ethereum ekosistemine dahil olduğunu duyurmasıyla birlikte TRX fiyatı %10.55 artış yaşadı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Bitcoin, Ayı,

Kripto Ayı Piyasası Bitti mi? En İyi 5 İndikatörün Analizi