in ,

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

Kripto

Bu yazımızda sizlerle birlikte haftanın öne çıkan 10 kripto para birimini inceleyeceğiz. Neden yükseldiler, ne kadar yükseldiler birlikte inceleyelim. 

SingularityNET (AGIX)

Cardano blok zinciri üzerine geliştirilmiş merkeziyetsiz bir yapay zeka projesi olan SingularityNET (AGIX), haftanın en çok kazanan kripto varlıklar arasında yer aldı.  Balinaların yüksek alımı sonrası varlığın fiyatında %11.11’in üstünde artış yaşadı. 

RenQ Finance (RENQ)

RenQ Finance, kullanıcılara dijital varlıklarını güvenli bir şekilde saklamalarına ve yönetmelerine olanak tanıyan güvenli ve kullanıcı dostu bir cüzdan sağlar. 

22 Mayıs 2023’te lansmanını gerçekleştiren RenQ Finance, lansman heyecanıyla birlikte %111’in üstünde artış yaşadı. 

ARPA (ARPA) 

ARPA, gizliliği koruyan bir hesaplama ağı olarak çalışmak üzere oluşturulan Layer-2 ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum ağı üzerinde çalışan ARPA, haftanın en çok yükselen varlıkları arasında yer aldı. 

Çinli geliştiriciler tarafından kurulan ve Çin merkezli bir proje olan ARPA, Hong Kong’un kripto para alım satım işlemlerini serbest bırakacağının heyecanı ve ScalingX ve AELF ile gerçekleştirdiği The Hunt For X Demo Day etkinliğinin ardından %38’in üstünde artış yaşadı. 

Kaspa (KAS) 

Kaspa, Proof-of-Work konsensüs mekanizmasından yararlanarak geliştirilen Layer-1 katmanıdır. Gezegendeki en hızlı madenciliğin yapıldığı Kaspa, madencilik kârının zirvesine çıkmasıyla birlikte %21.50 artış yaşadı. 

Samoyedcoin (SAMO)

Solana blok zinciri üzerinde geliştirilen bir meme token olan SAMO, haftanın en çok yükselen varlıkları arasında zirvede yer aldı. Çin Merkez Televizyonu’nun (CCTV), Samoyedcoin’e ekranlarında yer vermesinin ardından SAMO fiyatı %127.86 yükseldi. 

Render Token (RNDR) 

Grafik işlemci birimi (GPU) tabanlı merkeziyetsiz rendering çözümleri sunan Ethereum tabanlı Render Token, haftanın yükselenleri arasında yer aldı. 

Santiment verilerine göre Render Tokenin balina işlemleri bu ay üçüncü kez en yüksek seviyeye çıktı. Balina alımlarının artmasıyla birlikte varlığın fiyatında %15’lik bir yükseliş yaşandı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri

Avalanche, 130 Milyon Dolar Değerinde AVAX’ı Serbest Bırakacak