in , , ,

Bu Hafta Yükselişiyle Dikkat Çeken 4 Altcoin

Haftanın son gününde yine kırmızıya boyanmış bir piyasaya gözleri açtık. Hafta boyunca piyasada düşüş hakimdi. Bitcoin %11.49’luk bir düşüşle 50,000 USD’nin hemen altına indi. Lider altcoin Ethereum’da Bitcoin’e kıyasla daha pozitif bir görünüm olsa da o %1.37’lik düşüşle 2,199 USD seviyelerinde işlem görüyor.

Bu hafta içerisinde birçok olumsuz haber duyduk. Bu haberler fiyatlara olumsuz yansıdı. Biden’ın vergi açıklaması, Thodex’in kurucusunun ülkeyi terk etmesi ve binlerce insanın mağdur olması, regülasyon haberleri derken piyasada negatif bir hava hakimdi.

altcoin

Kaynak: Coin360

Yatırımcıların bir kısmı ayı piyasası mı geldi acaba diye endişe duyarken, birçok analist henüz ayı piyasasının gelmediğini söylerek yatırımcıları rahatlattı. Bu hafta kırmızılar arasında yükselişiyle dikkat çeken altcoinler de vardı. Bu altcoinleri sıralayalım:

1- Binance Coin (BNB)

BNB çok ciddi bir yükseliş göstermese de şu an da haftayı pozitif görünümle kapatabilir. Yazıyı kaleme aldığım anda haftalık görünümde BNB %1,43’lük yükselişle 487.08 USD’den işlem görüyor.

2- Solana (SOL)

SOL bu hafta art arda kırdığı dirençlerle yükseliş yaparken belki de en çok dikkat çeken altcoin oldu. Haftalık görünümde yaklaşık %30’luk bir yükseliş kaydetti. Yazıyı kaleme aldığım anda 41.35 USD’den işlem görmekte.

3-Terra (LUNA)

LUNA da SOL’dan sonra en çok göze çarpan ikinci altcoin diyebiliriz. Piyasa kırmızılara bürünmüşken güçlü duruşuyla dikkatleri üzerine çekti. Haftalık görünümde %22.66’lık artışla 16.69 USD seviyesinde işlem görüyor.

4- Monero (XMR)

Son olarak Monero’dan bahsedelim. Monero ise yazıyı kaleme aldığım anda haftalık görünümde %14.09’luk bir yükseliş kaydetti. 388.83 USD’den borsalarda işlem görmekte.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

Eqifi

Bankacılıkta DeFi Rüzgarı: EQIFI Bankacılık Sektörüne DeFi İşlevselliği Getiriyor

Blockchain Teknolojisi Dünyayı Nasıl Değiştiriyor?