in ,

Bu Hafta Takip Edilecek Önemli Gelişmeler

Bu hafta içerisinde ABD, Avrupa ve İngiltere’de önemli veriler açıklanacak. Bugün (15 Kasım) 16:30’da ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) ve ilerleyen günlerde İngiltere Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), Avrupa Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) açıklanacak. 

ABD Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE)

ABD Çalışma Bakanlığı, geçtiğimiz ay eylül ayına ilişkin ÜFE verilerini açıklamıştı. Açıklanan verilerde ÜFE oranı eylül’de bir önceki aya kıyasla yüzde 0,4 arttı. Üretici fiyatları, eylülde yıllık bazda ise yüzde 8,5 artmıştı. Bugün açıklanacak endeksin, yıllık bazda %8,3 ile eylül ayına göre daha yavaş bir hızda ve ay bazında %0,4 artması bekleniyor. 

  • Üretici Fiyat Listesi (PPI), malların ve hizmetlerin satın alımı sırasında imalatçılar tarafından karşılanan enflasyon oranını belirler. 

İngiltere Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 

İngiltere’de yıllık tüketici enflasyonu eylül’de bir ayın ardından yeniden çift haneleri gördü. İngiliz Ulusal İstatistik Ofisi’nin (ONS) verilerine göre ülkede tüketici fiyat endeksi eylül ayında yıllık bazda bir önceki ayda kaydedilen yüzde 9,9 seviyesinden yüzde 10,1’e yükseldi. 16 Kasım Çarşamba günü 10:00’da açıklanacak olan İngiltere Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) bu ay yüzde 10,6 olarak açıklanması bekleniyor. 

Avrupa Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) 

Avrupa Bölgesi Tüketici Fiyat Endeksi 17 Kasım Perşembe günü 13:00’da açıklanacak. Euro Bölgesi’nde ağustos’ta yüzde 9,1 olan yıllık enflasyon eylülde yüzde 9,9’a yükselerek rekor kırdı. Euro bölgesi nihai tüketici fiyatları endeksi (TÜFE) Eylül’de geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,9 artmış oldu. Ekim ayında açıklanan rakam ise yine beklentileri aşarak 10,7 gelmişti. Beklentiler TÜFE oranlarının 10,2 seviyesinde gelmesi yönündeydi. Bu ay açıklanacak verilerin ise 10,7 oranında gelmesi bekleniyor. 

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Sorare

Messi, Sorare’ye Yatırımcı ve Marka Elçisi Olarak Katıldı

Haftalık Glassnode Verileri Piyasa için Ne Diyor?