in

Bu Hafta Shitcoin Gündeminde Neler Var?

shitcoin

Shitcoin türü kriptoparalar geçtiğimiz boğa piyasasında yatırımcılar tarafından oldukça ilgi gördü. Halen de birçok yatırımcı shitcoinlere yatırım yapıyor. Shitcoinlerin kısa sürede yüksek kar bırakmaları yatırımcıların ilgisini çekiyor.

Bildiğiniz üzere shitcoinler tamamen bir espriden ibaret. Shitcoinlere değerini veren toplumun talebi oluyor. Bununla beraber arkasında bir teknoloji olmadığından yüksek kar bıraktığı gibi yatırımcılarını ciddi zararlara da uğratabiliyor. Toplumun talebini fark ettik ve sizler için shitcoin gündem haberi yazmaya karar verdik. Bu haftanın shitcoin gündemi ise şu şekilde:

Dogecoin

Öncelikle shitcoin’lerin atası Dogecoin’den başlayalım. Dogecoin ciddi bir yatırımcı kitlesi olan ve şaka amacıyla üretilen birincil shitcoin’dir diyebiliriz. Bir kriptoparaya shitcoin diyebilmemiz için arkasında kayda değer bir teknoloji ve geliştiricisi olmaması gerekiyor. Ona değerini veren şeyin tamamen toplumun talebinden ve ilgisinden çıkması gerekiyor. Bu sebeple Dogecoin’e shitcoin diyoruz.

Dogecoin

Dogecoin ile ilgili bu hafta ilk öne çıkan haber ikinci el Tesla’ların Dogecoin ile satın alınabilmesi haberi oldu. Ancak bu haber beklendiği gibi etki yapmadı. Bununla beraber, bugünlerde Dogecoin fiyatı piyasadan pek ayrışmıyor.

Daha çok sakin bir görünüm izliyoruz. Piyasadan ayrı sert yükseliş veya düşüşlerle karşılaşmıyoruz. Elon Musk ise halen zaman zaman tweet’ler atmaya devam ediyor. Her tweet’inde piyasa buna bir karşılık verse de benim gözlemim, artık ilk zamanlardaki kadar etkili olmadığı yönünde.

Shiba Inu

Bu hafta ShibaSwap ile ilgili olumlu haberler geldi. ShibaSwap aylık 8.63 milyon ziyaretçiye ulaştı. Shiba’ya olan ilgi hız kesmiyor. Bununla beraber Shiba fiyatı 6 Ağustos sonrasında sert bir yükseliş gerçekleştirdi. $0.00000950 USD’ye kadar fiyat artışı oldu ancak bu fiyat artışı uzun sürmedi ve sert bir hareketle yön değiştirdi. Şu an kazançlarının bir kısmını kaybetmiş görünüyor. Yazının hazırlandığı sırada fiyat $0.00000800 USD olarak öne çıkıyor.

shitcoin

Safemoon

Safemoon coinmartketcal’den bildirildiği üzere bu ayın sonunda bir cüzdan başlatıyor. Eylül ayının sonunda ise yeni borsa listelemesi alacak. Fiyat yönünde ise Safemoon haftalık görünümde kırmızı bir seyir izliyor. Bununla beraber bugün bir toparlanma hareketi gözlemliyoruz. Şu anda $0.000001647 USD’den el değiştiriyor.

Akita Inu

Akita Inu ise Dogecoin’in erkek kardeşi olarak piyasaya sürüldü. Ardından Dogecoin türevi bir kriptopara olması sebebiyle ilgi gören shitcoinler arasına girmeyi başardı. Akita Inu Ağustos başında bir atak yapsa da şu anda dip seviyesinde seyrediyor. Bu yazının hazırlandığı sırada $0.000001203 USD’den işlem görüyor.

Baby Cake

Baby shitcoin furyası ile birlikte görücüye çıkan Baby Cake de ilgi gören shitcoinler arasında yer alıyor. Baby Cake bu hafta kırmızı görünümünü sürdürüyor. Yazının hazırlandığı sırada $0.0002377 USD’den işlem görüyor.

Sonuç olarak, shitcoinler yüksek risk içeren yatırımlardır. Shitcoin yatırımı yapılırken arkasında bir teknoloji olmadığını bilerek yatırım yapılmalıdır. Kısa vadede yüksek kar ve zararlarla karşılaşılması shitcoinler tarafında sıkça görülen bir durumdur.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

pnetwork

pNetwork Kucoin’de Listeleniyor: $PNT Nedir?

Solana Üzerinde Dikkat Çeken Projeler