in , ,

Bu Hafta Kripto Piyasasında Neler Yaşandı? Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini

Bitcoin Spot ETF haberleri yankı bulmaya devam ediyor. Bu hafta SEC, yedi BTC Spot ETF’i için başvuru onaylarını Ekim ortasına erteledi. Bir aylık gecikmenin kripto piyasasına zarar vermemesi beklenirken, SEC Grayscale kararının ardından seçeneklerini değerlendirmek için kararı Ekim ayının ötesine de erteleyebilir.

Bitcoin (BTC) Cuma günü %0,56 oranında değer kaybetti. Perşembe günü SEC kaynaklı %4,89’luk düşüşün ardından BTC Günü 25.882 dolardan tamamladı. Piyasalar SEC’nin yedi BTC Spot ETF incelemesini Ekim ortasına kadar ertelemesine tepki göstermeye devam etti.

Son kripto piyasası gerilemesinden sonra dip alıcılar muhtemelen geri dönecek olsa da, kripto piyasası aşağı yönlü riskle karşı karşıya.

Devam etmekte olan SEC-Ripple ve SEC-Coinbase davaları, ABD dijital varlık alanını ABD kanun koyucularının katılımı olmadan düzenleyici bir boşlukta bırakacaktır. Coinbase ve Ripple’a karşı açılan SEC davalarının sonucunun ABD Dijital varlık ortamını tanımlaması bekleniyor.

Bununla birlikte, yatırımcılar SEC ve ABD kanun koyucu faaliyetlerini izlemeye devam etmelidir. Bir dijital varlık çerçevesine doğru ilerleme, duyarlılığı değiştirecektir. Yatırımcılar muhtemelen inovasyonu teşvik eden ancak yatırımcıları koruyan mevzuata olumlu yanıt verecektir.

BTC Günlük Grafik

Cuma günü BTC, 25.506 dolar destek bandını test etmek için trend çizgisinin altına girdi. BTC trend çizgisinin üzerine çıkarken, kısa vadeli düşüş eğilimi bozulmadan devam ediyor.

SEC ve BTC Spot ETF piyasasına yönelik yatırımcı duyarlılığı, büyüyen kripto sorunları listesine katılıyor.

Trend çizgisinin üzerinde bir tutuş, boğalara 26.755 dolar direnç bandında bir çalışma sağlayacaktır. Bununla birlikte, 50 günlük EMA’nın 200 günlük EMA boyunca düşüş eğilimi göstermesi, BTC’nin 25.000 doların altını hedeflemek için trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek bandının altına düştüğünü görecektir.

14 günlük RSI’a bakıldığında, 35,14 değeri BTC’nin aşırı satım bölgesine girmeden önce düşecek yeri olduğunu gösteriyor.

4 saatlik grafiğe bakıldığında, BTC trend çizgisinin ve 25.506 dolar destek bandının üzerinde seyrediyor. Olumsuz düzenleyici faaliyetler, trend çizgisinin ve destek bandının altında bir kırılmayı destekleyerek 25.000 doların altını hedefleyecektir.

Bununla birlikte, trend çizgisinin üzerinde tutunmak, 50 günlük EMA’yı hedeflemek için 26.000 dolara dönüşü destekleyecektir. SEC-kripto davalarına ilişkin mahkemelerden gelen güncellemeler, spot ETF konuşmaları ve ABD kanun koyucularının yorumları etkili olacaktır.

36,74’lük 14-4H RSI değeri, BTC’nin düşmek için yeri olduğunu ve trend çizgisini ve 25.506 dolar destek seviyesini oyunda bıraktığını gösteriyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 1 Eylül 2023

Eylül Ayının Önemli Kripto Etkinlikleri