Bu Hafta En Çok Dikkat Çeken 3 DeFi Projesi

Merkeziyetsiz Finans (DeFi), 2021 yılında da olağanüstü bir şekilde büyümesine devam ediyor. DeFi projeleri üzerindeki kilitli varlık miktarı 56 Milyar Doların üzerinde konumlanırken, 60 Milyar Doların bir miktar gerisinde seyrediyor.

DeFi piyasası Ethereum’un yükselişi ve Bitcoin fiyatındaki hareketlilik ile yükselmeye devam ediyor. DeFi pazarında esen olumlu rüzgarla bu hafta en çok dikkat çeken 3 DeFi projesine yer vereceğiz.

1. Everest (ID)

Everest, kullanıcıların ve finans kurumlarının kitle pazarını merkezi olmayan finansın (DeFi), Crypto + Fiat’ın geleceğine getirmek için tasarlanmış yeni nesil bir blockchain + fintech platformudur. Kyber, Aave, FTX ve diğerleri ile küresel itibari para girişi/çıkışı için ortaklıklar ve hızlı, düşük maliyetli L2 roll-up teknolojisi ve düzenlenmiş stablecoin ile Everest, hisse senetleri, fiat veya kripto cinsinden ödünç alma/satma, satın alma, satış, transfer ve ticaret için bir DeFi bankacılık deneyimi sunmaya amaçlamaktadır.

Everest

Everest, yalnızca küresel bir topluluk tanımına geçişi mümkün kılmakla kalmaz, aynı zamanda bankacılık platformu olarak adil, şeffaf, özgür bir toplum fikriyle hareket etmektedir. Everest; blockchain, kripto ve DeFi’nin faydalarını dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sunmak için büyük kuruluşlarla ortaklık yapıyor ve bu ortaklıkları genişletmeye devam ediyor.

2. Polka City (POLC)

Polka City, özellikle blockchain alanında tecrübeli yazılımcılardan ve kripto pazarlama sektöründe görev alan yetenekli bir ekip tarafından destekleniyor. Proje, son dönemde oldukça popülerleşen NFT altyapısına sahip. Sanal bir şehir kurarak bu şehrin içerisindeki sanal varlıklara (Taksi, AVM, Bar vb.) yatırım yapma imkanı tanıyor ve bu doğrultuda sanal varlıkların sahipliğinde inovasyon yaratılması amaçlanıyor. Polka City, NFT’lerin sanal varlık pazarı için büyük potansiyel taşımakta.

Polka City

Ekip üyelerinin hepsi halka açıktır, hepsi kendi alanlarında çok başarılıdır. Head dev Microsoft’ta 12 yıllık deneyime sahiptir (ve halen devam etmektedir) ve şu anda Onecloud’un CTO’sudur. Solidity Finance tarafından denetlenmiştir. Rapor çok yakında yayınlanacak. Ayrıca NFT sözleşmeleri Certik’e gönderilecektir. Twitter ve Telegram’dan çok ünlü ve başarılı influencer’lar bu projeden bahsetmeye ve Telegram topluluklarında bu projenin ismini vermeye başladılar. Polka City’nin private satışı gerçekleşti, pre-sale satışı henüz gerçekleşmedi, (21 Şubat Pazar günü gerçekleşecek) aşağıdaki websitesinden takip edebilirsiniz.

3. The APIS (API)

APIS protokolü, merkezi olmayan uygulamaları küresel ölçekte etkinleştirmek için geliştirilmiş, merkeziyetsiz bir okuma ve yazma platformudur. Ağ, katman-bir ve katman-ikiden oluşmaktadır, bu nedenle ana akım geliştiriciler, uygulamaları ve Ethereum 1.0, Ethereum 2.0, Solana, BSC, zk roll-up, Filecoin, Helium teknolojisiyle gelecekteki protokoller arasındaki karmaşık etkileşimleri yönetme kapasitesine sahip olacaktır.

APIS

APIS Protokolü, hem geliştiriciler hem de yatırımcılar olarak on yıldan fazla birleşik Web 3.0 deneyimini paylaşan Calvin Pak, Shain Lafazan ve Andrew Bakst tarafından oluşturulmuştur. APIS’in private satışı gerçekleşti, pre-sale satışı henüz gerçekleşmedi, aşağıdaki websitesinden takip edebilirsiniz.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Binance Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Bitcoin, kripto para

Bitcoin (BTC) Yükselişine Kaldığı Yerden Devam Edebilecek mi?