in ,

Bu Bitcoin (BTC) Metriği İlk Kez Uyarı Veriyor!

Bitcoin

“Investor Tool” Bitcoin (BTC) metriği Mart 2020’den beri ilk kez satın alma uyarısı veriyor. Investor Tool, piyasada BTC satın alan herkes için “büyük getirilerin” ödenmesi gerektiğini ifade ediyor.

2 Haziran’daki bir Twitter ileti dizisinde, kripto analitik firması Glassnode’da on-chain analisti olan Checkmate, Investor Tool metriğinin “buy the dip” bölgesine isabet ettiğini belirtti.

Investor Tool, alıcıların “büyük” getirilerden yararlanma potansiyelini gösteren basit ama etkili bir BTC fiyat metriğidir.

Yaratıcısı LookIntoBitcoin’in kurucusu Philip Swift, BTC/USD’nin ne zaman aşırı alındığını veya aşırı satıldığını belirlemeyi amaçlamış.

Metrik, iki yıllık SMA’yı ve onun 5 kat katını kullanır. İki çizgi, spot fiyata göre çizilir ve tarihsel olarak hem kuşakların tepelerini hem de diplerini yakalamada iyi performans göstermiştir.

Şimdi, BTC/USD, Mart 2020’den bu yana ilk kez iki yıllık SMA’nın altında ve şimdi Luna Classic (LUNC) olarak bilinen Terra LUNA’nın olayının ardından Bitcoin’in on ayın en düşük seviyelerine düşmesinden yaklaşık bir hafta önce çizgiyi aştı.

Checkmate, “Bitcoin Basit Hareketli Ortalamalar, ayı piyasalarında gezinirken üstünlük sağlıyor” yorumunu yaptı ve “generational zone’a girdiğini” ekledi.

Glassnode: Bitcoin Investor Tool chart

BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, 2 Haziran’da yayınladığı son blog yazısında Bitcoin’in Mayıs ayı dibinin en dip olabileceğini savundu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Düşen Madencilik Geliri Bitcoin (BTC)’ye Nasıl Yansır?

Worldwide Asset eXchange (WAX) 10 Milyon Dolarlık Fon Topladı