in ,

Bu Altcoin Son 24 Saatte Büyük İvme Yakaladı, Yükselişi Devam Edecek mi?

kriptopara

Son 24 saatte yaşadığı %28’in üzerindeki yükselişle dikkatleri üzerine toplayan Helium, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için genel, uzun menzilli kablosuz kapsama alanı oluşturan küresel, dağıtılmış bir Hotspot ağı olarak tanımlanıyor. 

2018 yılında kurulan ve kurucularının arasında Amir Haleem, Andrew Allen, Andrew Thompson, Marc Nijdam ve Rahul Garg’ın yer aldığı Helium, son 24 saatte %28’lik bir artış yaşayarak 2 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Varlığın ticaret hacmi de yine son 24 saat içerisinde %1.570 arttı ve bu da fiyata %28’lik bir artış olarak yansıdı. 

Kablosuz altyapı oluşturmak için merkeziyetsiz ve güvenilir bir model oluşturmayı amaçlayan dağıtılmış bir Hotspot ağı olan Helium, neden yükseliş yaşadı? 

Helium Neden Yükseldi?

Helium fiyatının yükselmesinin ardında yatan sebeplere baktığımızda ağın 2023’ün ilk çeyreğinde Solana ağına taşınacak olması ve 74.Helium iyileştirme önerisinin onaylanmasını gösterebiliriz. Helium iyileştirme önerisi sayesinde ağ, modellenmiş kapsama olarak adlandırılan aşamaya geçecek. Modellenmiş kapsama, sinyallerin yayılmasını engelleyen çevresel engelleri ve radyoların yönünü dikkate alan bir sistemdir. 

Helium (HNT) Yükselişe Devam Edebilir mi? 

Mevcut ayı piyasasında birçok kripto varlığın fiyatı risk barındırmaktadır. HNT de bu yıl içerisinde ayı piyasası koşullarından oldukça etkilenen bir varlık oldu. Helium, bu yıl içerisinde gördüğü en yüksek seviye olan 43 dolardan şu an bulunduğu seviyeye kadar %95 oranında düşüş yaşadı. Fakat birçok uzman Helium’un ilerleyen süreçlerde olumlu fiyat hareketleri göstereceğine inandığını söylüyor. 

Yatırım yönetim şirketi Mighty Capital’ın kurucusu ve yönetici ortağı Moatti yaptığı bir açıklamada, kurum üretkenliğini artıran ve maliyetleri azaltan uygulamaların 2023’te popülaritesinin artacağını belirtti. Moatti, bu projeler arasında HNT’yi listenin en başında gösterdi. 

Helium projesinin teknolojisiyle ve bazı etkili şirketler ile ortaklık kurduğu düşünüldüğünde uzun vadeli tahminler 2026 yılında varlığın 25 dolar hedefini rahatlıkla geçebileceğini söylüyor. Bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat 55 dolar olan varlığın gördüğü en düşük seviye ise 0.25 dolar. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Holo (HOT) Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Fiyatı Düşüşe Devam Edecek mi?