içinde , , , ,

BTC ve ETH Toparlanıyor mu? Teknik Görünüm Nasıl?

Lider kriptopara birimi Bitcoin (BTC) ve lider altcoin Ethereum (ETH)  tarafında yeni direnç noktalarına doğru hareket başlıyor olabilir. BTC 33,980 USD desteğini kırarken, öte yandan ETH 1,940 ve 2,040 direnç bölgesini kırmaya başardı.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi

41,300-29,000 USD aralığında inişli çıkışlı bir haziran ayı geçiren Bitcoin , yine haziran ayı ortalarında oluşan düşen trend kırılımını son haftaya girerken gerçekleştirdi ve başarılı bir retest sonrası 33,980 USD direncini de kırmayı başararak 37,200 USD ara direnci ve 38,400 USD direncine doğru hareket etmeye başladı.

BTC/USDT

37,200 USD ara direncinin, eylül-ekim aylarından gelen yükselen trend desteği olmasından ötürü önemi artıyor. Bu trend içerisine dönüş halinde olası hedefler 38,400 USD ve 41,300 USD sonrası yeni bir ralli süreci olabilir. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 36,000 USD seviyelerinden fiyatlanarak geçen hafta içerisinde yaşanan kayıpların hepsini geri almış görünüyor.

Oluşan minör yükselen trend desteğinden güç alarak yükselişine devam eden Bitcoin , bu trend desteğinin kırılımı halinde 33,900 USD desteğini test edebilir. Piyasa üzerinde herhangi bir itici kuvvet oluşturacak haber vb bir durum yaşanmamasından ötürü bu destek üzerinde bir süre yatay seyir haline dönme olasılığı da görünüyor.
33,900 USD desteğinin kırılımı halinde ise 31,500 ara desteği ve 29,150 USD desteği sırası ile test edilebilir.

Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Bitcoin (BTC) ve piyasa genelinde yaşanan pozitif havanın etkileri ile 1,940-2,040 USD bölgesindeki direncin kırılımını gerçekleştiren Ethereum (ETH) başarılı bir retest sonrası son iki gün içerisinde %10’dan fazla bir kazanç sağladı.

ETH/USDT

 

Uzun bir zamandan sonra 2,000 USD altında fiyatlanarak panik havası yaşatmasına rağmen bu seviyelerden sonra önümüze çıkacak ilk direnç seviyesi 2,380 USD seviyelerinde görünüyor.
2,380 USD seviyesinden yaşanacak bir geri dönüş halinde ise 2,130 USD seviyelerindeki fibonacci 0.382 desteğine kadar bir geri çekilme görebiliriz. Bu çekilme sonrası 2,380 USD direncine yaşanacak bir dönüş sonrası yön tayininin daha sağlıklı bir şekilde ortaya çıkacağı da söylenebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Dogecoin

Elon Musk Dogecoin Desteğini Sürdürüyor

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kriptopara Yatırım Riskleri Araştırması Bu Sefer Rusya’dan