in , , , ,

BTC, ETH Ve XRP Fiyat Analizi: Düşüşler Devam Edecek mi?

En iyi 10 kripto paranın tamamı düşüş baskısı altında olduğu için kripto para piyasasının hızlı bir şekilde toparlanması pek olası görünmüyor. Bitcoin Cash (BCH) %26 düşüşle en çok kaybeden dijital varlıklardan birisi oldu.

Bitcoin (BTC/USD)

Dün sabah saatlerinde Bitcoin (BTC) fiyatı iki saatlik EMA55 (yaklaşık 54.000 dolar) desteğine geri döndü. Gün içerisinde ayıların baskısı arttı. Hareketli ortalamayı ittiler ve pariteyi tekrar yükseliş trendine (52.500 dolar) çektiler.

BTC/USD chart by TradingView

Başka bir düşüş dürtüsü BTC’yi yükselen kanaldan düşürdü ve desteği 45.000 dolarda test etti. BTC fiyatı trend çizgisinin üzerine sıçrama yaptı, ancak BTC fiyatı sabaha kadar yukarı kanalda tutunamadı. Boğalar 45.000 dolar seviyesini tutarsa, kısa vadede 50.000 dolara kadar yükselme şansını yakalayabilir. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 47.210 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH/USD)

Satışların yoğunluğu dün sabah daha da yoğunlaştı ve gün içinde pariteyi 1.800 dolar desteğinin altına çekti. Öğleden sonra, Ethereum (ETH) fiyatı trend çizgisini aşarak 1540 dolara kadar geriledi. Günün bitiminden önce, fiyat yükselen bir kanala sıçradı, ancak henüz içinde bir pozisyon içinde kalmaya başaramadı.

ETH/USD chart by TradingView

Bu sabah itibariyle satış hacmi azaldı, ancak düşük işlem hacimlerinde bile ETH yaklaşık 1.300 dolarlık desteğe düşebilir. Bu seviyenin düşüşü durduracağına ve ETH’nin konsolide olmasına izin verebilir. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH 1.571 dolardan işlem görüyor.

Ripple (XRP/USD)

Dün sabah, güçlü yükseliş ivmesi XRP fiyatını yukarı kanala geri getirmeye çalıştı. Fiyat 0.60 dolarlık direnci kırdı ve Şubat ayının en yüksek seviyesi 0.649 dolara kadar yükseldi.

XRP/USD chart by TradingView

XRP fiyatı, kısa vadeli senaryoda Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) daha iyi görünüyor. Satış işlem hacminin yüksek olduğunu görüyoruz, bu da ayı pozisyonlarını zaten kapatmış olabileceği anlamına gelir. Böyle bir durumda XRP fiyatı 0.50 dolarlık hayati noktaya sıçrama şansına sahip gibi gözüküyor. Ripple (XRP), bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 0.46 dolardan işlem görüyor.

Genel açıklama: Burada ele alınanlar “Yatırım Tavsiyesi Değildir”. Herhangi bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapın.

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Stasis Euro (EURS) StableCoin’i DeFi Ekosisteminin Önemli Bir Parçası Olmaya Başladı

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi: Yeni Bir Boğa Koşusu Gelebilir