BTC, ETH, AVAX ve DOT Fiyat Analizi | 3 Eylül 2021

kriptopara

Bitcoin (BTC)

50.500 direncinden ikinci defa reddedilen Bitcoin, altcoinler piyasasında hareketli günler yaşanırken yatay görünümüne devam ediyor. 50.400 seviyelerinde oluşan ikili tepe formasyonu da göze çarpıyor.

46.600 seviyelerindeki ikili tepe boyun çizgisinin kırılımı halinde 43.000 dolar seviyelerindeki destek test edilebilir. Yukarı yönlü hareketin devam etmesi halinde ise 50.500 seviyelerindeki direncin kırılımı ve arkasından 59.600 seviyelerine kadar bir yükseliş izleyebiliriz.

Ethereum (ETH)

3050-3360 bölgesindeki direncin kırılımı ile hızlı bir şekilde 3800 seviyelerine kadar yükselen Ethereum, bu direnç seviyesi üzerinden gelen kar satışları ile birlikte küçük de olsa bir geri çekilme yaşamış görünüyor.

Bu geri çekilmenin devam etmesi halinde 3360-3050 bölgesi tekrardan test edilebilir. 3830 direncinin kırılımının yaşanması ise hem bir önceki zirvenin test edilmesine hem de 5000 dolar yolculuğunda yeni bir trendin başlamasına sebep olabilir.

Avalanche (AVAX)

60.30 seviyelerindeki zirvesine çok yakın bir bölgeden geri dönüş yaşayan ve 38 dolar seviyelerindeki ara desteğine kadar gerileyen AVAX, bu destek üzerinden gelen alımlarla 44 dolar seviyelerinde kırılan desteğin retestini gerçekleştirmiş görünüyor.

44 dolar üzerinde bir kapanış yaşanmaması halinde 28 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş devam edebilir. 44 dolar üzerinde yaşanacak kapanışlar halinde ise eski zirve 60 dolar seviyelerinde tekrardan test edilebilir.

Polkadot (DOT)

30-34 dolar bölgesindeki direnç içerisinde hareket eden DOT, yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam ediyor. Parachain çalışmaları ile başlattığı rallinin devam etmesi için 34 dolar direncinin aşılması gerektiği görünüyor.

Bu direncin kırılması sırası ile 41 dolar ve 49 dolar seviyelerindeki zirvenin test edilmesini kolaylaştıracaktır. Ancak bu direnç bölgesinden yaşanacak bir düşüş trendine giriş, 25 dolar seviyelerindeki desteğe kadar bir geri çekilme getirebilir.

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Hopr

HOPR Kurucusu Sebastian Buergel ile AMA Etkinliği

BTT, HOT ve XRP Fiyat Analizi | 3 Eylül 2021