içinde

Bright Union Ekibi ile AMA Etkinliği

🇹🇷 Bright Union projesinden Cynthia de Wolf, Alex ve Christian Van Paridon 8 Eylül 2021 Çarşamba TSİ ile 16.00’da KoinSaati Telegram grubunda AMA etkinliği için topluluğumuzla buluştu. Etkinliği kaçıranlar veya detayları okumak isteyenler için soru ve cevapları sizlerle paylaşıyoruz.

🇬🇧 Cynthia de Wolf, Alex and Christian van Paridon from Bright Union project, met with our community for the AMA event in KoinSaati Telegram group on Wednesday, September 8, 2021 at 16.00 (UTC+3). We share the questions and answers with you for those who missed the event or want to read the details.

Bratuu: 🇹🇷  Merhaba Arkadaşlar,
Bright Union projesinden Cynthia de Wolf ve Christian van Paridon AMA (Bana Her Şeyi Sor) etkinliği için bugün bizlerle beraber.
Cynthia ve Christian, proje hakkında merak edilenleri bizlerle paylaşmak üzere davetimizi kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz!
Programımız 2 bölümden oluşacak:
⁃ İlk olarak proje hakkında kendi sorularımızı soracağız ve bu bölüm boyunca sohbet açık olmayacaktır.
⁃ Sorularımız bittiğinde ise üyelerimizden soru alabilmek için 5 dakika boyunca sohbeti açacağız. Soruların İngilizce sorulması tercih sebebi olacaktır, Türkçe sorular ise tercümanlarımızca tercüme edilecektir. Siz, topluluk sorularından 5 tanesini seçerek yanıtlayacaksınız.
Cevaplanan soruların sahipleri de, duyuru Tweetimizi (https://twitter.com/KoinSaati/status/1435232442403655689 ) RT’lemiş ve Twitter’da https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/lupoeth, https://twitter.com/bright_union hesaplarını takip etmiş olmaları ve https://t.me/brightunion telegram grubuna katılmaları halinde ödüle hak kazanacaklardır.
Bu kısa açıklamayla birlikte sorularımıza başlıyoruz. Keyifli bir etkinlik olmasını dileriz!

🇬🇧 Hello Friends,
Cynthia de Wolf and Christian van Paridon from Bright Union project are with us today for the AMA (Ask Me Anything) Event.
Cynthia and Christian, thank you for accepting our invitation to answer the questions about the Bright Union project!
Our event will be held in 2 sessions:
⁃ First we will ask you our own questions about the project and chat will be closed during this session.
⁃ After you answers our questions, we will open the chat for five minutes to be able to receive questions from our members. Asking questions in English is encouraged however our translators will also translate the Turkish questions. You will cherry pick and answer 5 questions of the community. Those whose questions were answered, retweeted our event announcement (https://twitter.com/KoinSaati/status/1435232442403655689) and be a follower of https://twitter.com/koinsaati, https://twitter.com/lupoeth, https://twitter.com/bright_union Twitter accounts and join https://t.me/brightunion telegram group will be able to receive the giveaway prize.
Now we will start asking our questions. Let’s have a delightful event!

Bratuu: 🇹🇷 Alex, Cynthia ve Christian, topluluğumuza hoş geldiniz, sizinle burada tanıştığıma çok memnun oldum.

🇬🇧 Alex, Cynthia and Christian welcome to our community, I’m very pleased to meet you here.

Christian: 🇹🇷 Merhaba Braatuu – bizi ağırladığınız için teşekkürler. Türk kripto topluluğuyla bağlantı kurmak her zaman güzel 💪

🇬🇧 Hi Braatuu – thanks for having us. Always nice to connect with the Turkish crypto community 💪

Alex: 🇹🇷 Merhaba! Ben Alex, ben de katılacağım!

🇬🇧 Hello! I’m Alex I will also be joining !

Cynthia: 🇹🇷 Merhaba! Burada olmaktan mutluyum.

🇬🇧 Merhaba! happy to be here👋🏼

Bratuu: 🇹🇷 S1- BRIGHT UNION projesi gerçekten topluluğumuzda popüler bir isme sahip. Sizi yeni tanıyan kripto severlere BRIGHT UNION projesinden biraz bahseder misiniz?

🇬🇧 Q1- The BRIGHT UNION project really has a popular name in our community. Could you tell us a little bit about the BRIGHT UNION project to the crypto lovers who just got to know you?

Christian: 🇹🇷 💎Bright Union çok zincir uyumlu dünya lideri DeFi cover pazar yeridir.

🚀Misyonumuz, topluluğa merkeziyetsiz ve izinsiz bir şekilde birbirini kapsaması için yetki vererek dijital varlıklarınızı kripto dünyasındaki karanlık güçlerden (hackler, akıllı sözleşme başarısızlıkları, rug pull’lar) korumaktır.

(Çeviri Notu: Cover, finans ve sigortacılık dünyasında kullanılan bir terimdir. Cover product, Teminat Ürünü, piyasa fiyatından pozisyon alabileceğiniz ve ayrıca SLTP(stop-loss triger price-zararı durdurma tetikleme fiyatı) ve limit fiyatı belirten pozisyon için teminat emri verebileceğiniz bir emir verme özelliğidir. Bu, pozisyondaki kaybı en aza indirecektir.)

😁VE BU HEYECAN VERİCİ HABER – MAINNET 14 EYLÜL’DE BAŞLIYORUZ!!

Bir DeFi cover’ı satın almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bright Union, piyasadaki en geniş kripto teminatına (130+) en iyi fiyatta sahiptir.

Aslında sizler için küçük bir teaser videomuz var 🙂

🇬🇧 💎Bright Union is the world leading multichain compatible DeFi cover marketplace

🚀Our mission is to safeguard your digital assets from the dark forces in crypto (hacks, smart contract failures and rug pulls), by empowering the community to cover one another in a decentralized and permissionless manner.

😁AND THIS EXCITING NEWS – WE ARE LAUNCHING MAINNET 14 SEPTEMBER!!

Buying a DeFi cover has never been that easy. Bright Union has the most extensive supply of crypto covers (130+) in the marketplace at the best price.

We have a little teaser video for you guys actuallly 🙂

Bratuu: 🇹🇷 Ne harika bir video! Ayrıntılı cevabınız için teşekkür ederim. 👌🏻👌🏻

🇬🇧 What a great video! Thank you for your detailed answer. 👌🏻👌🏻

🇹🇷 S2- BRIGHT UNION, bir DeFi sigorta ‘toplayıcı – aggregator’ platformu misyonu ile karşımıza çıkıyor. Defi projeleri güven altına almak adına ne tür hizmetler sunuyorsunuz?

🇬🇧 Q2- BRIGHT UNION comes out with the mission of a DeFi insurance ‘aggregator’ platform. What kind of services do you offer to secure DeFi projects?

🇹🇷 Bunu alacağım. Platformumuzda şunu yapabilirsiniz
1. Cover: Bir kripto kullanıcısı olarak, sermayenizi saldırılara, akıllı sözleşmelerin başarısız olmasına ve rug pull’lara karşı kolayca koruyabilirsiniz.

Bu çok önemlidir. – bizim tahminimiz her hafta hackler ve istismarlar nedeniyle yaklaşık 100 milyon dolar kayıp yaşandığı yönünde- . Tüm DeFi alanını bir sonraki seviyeye taşımak ve ciddi kurumsal paranın içeri akabilmesi için yeterli koruma gereklidir.

ve ayrıca
2. Stake: Kripto kullanıcıları, diğer kullanıcılara da teminat sağlayabilir (stake ederek) ve bir ‘sigortacı’ olarak kazanabilirler.

Bunu staking ile karşılaştırabilirsiniz, ancak bunun arkasındaki gerçek kullanım durumu ve iş modeli ile!

🇬🇧 I’ll take this one. On our platform you can
1. Cover: As a crypto user you can easily protect your capital from hacks, smart contract fails, and rug pulls.

This is very important – our estimate is that around $100million dollar is lost every week! due to hacks and exploits. Adequate protection is required for bring the whole DeFi space to a next level, and for serious institutional money to be able to flow in!

but also
2. Stake: Crypto users can also provide coverage to other users (by staking) and earn for being an ‘insurer’.

You can compare this with staking but that with an actual use case and business model behind it! 👌

Bratuu: 🇹🇷 S3- BRIGHT UNION projesiyle benzer özellikler taşıyan rakiplerinizden farklı olan yönlerinizi anlatabilir misiniz?

🇬🇧 Q3- Can you tell us what makes you different from your competitors with similar characteristics to the BRIGHT UNION project?

Alex: 🇹🇷 Bunu ben cevaplayacağım
İki rakibimiz var: Shield Finance ve Polkacover. Her iki rakip de daha çok saf bir DeFi cover satıcısı rolünü ararken, biz de çok fazla değer katacak kendi yenilikçi ve çığır açan ürünlerimizi oluşturacağız.

Örneğin, Bright Risk Index ve gömülü DeFi cover’ları için altyapı şu anda yol haritasında bulunuyor. Son olarak: Ana ağımızın 14 Eylül’de yayına girmesiyle ilk hamlemizi yapacağız!

🔥🔥

🇬🇧 I’ll answer this!

We have two competitors: Shield Finance & Polkacover. Both competitors are more looking into a pure DeFi cover reseeller role while we will also build our own innovative and disrupting products which will add a lot of value

For example the Bright Risk Index and the infrastructure for embedded DeFi covers are currently on the roadmap. Finally: we will be the first move as our main net will go live 14th September!

🔥🔥

Bratuu: 🇹🇷 S4- İşbirliği yaptığınız Cover Protocol yazılım desteğini kaybettiği gerekçesiyle ‘exit’ verdi. Bu konuda bir B Planınız var mı?

🇬🇧 Q4- Cover Protocol, with which you cooperate, gave ‘exit’ on the grounds that it lost its software support. Do you have a Plan B on this?

Cynthia: 🇹🇷 Onlarla ve Ana Ağımızla tam entegrasyona çok yakın olduğumuz için Cover Protokolün kapanması utanç verici.

Neyse ki geliştiricilerimiz sihirbazdır ve InsurAnce’ın ana ağımızla entegrasyonunu hızlı bir şekilde takip ettik.

Sonuç olarak, 3 tam entegre ortakla, Nexus Mutual, Bridge Mutual ve InsurAce ile lansman yapacağımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 2 gün içinde InsurAce %50 oranında entegre ettik.

🇬🇧 It is a shame that Cover Protocol are shutting down as we were very close to full integration with them and our Mainnet

Fortunately our developers are wizards and we are fast-tracking the integration of InsurAce with our mainnet.

As a result we are happy to announce that we will be launching with 3 fully integrated partners, Nexus Mutual, Bridge Mutual and InsurAce. We have integrated InsurAce 50% in another 2 days

Christian: 🇹🇷 Müsaade edin tekrar edeyim. %50’si iki gün içinde tamamlandı.

🇬🇧 Let me repeat that – 50% integration done in 2 days

Bratuu: 🇹🇷 S5- BRIGHT UNION, riskleri toplamayı hedefliyor ve önümüzdeki dönemde BRIGHT Risk Index’i başlatacağını biliyoruz. Risk Index ile nasıl bir fayda sağlayacağımızı anlatabilir misiniz?

🇬🇧 Q5- BRIGHT UNION aims to aggregate risks and we know that it will launch the BRIGHT Risk Index in the coming period. Can you tell us how we can benefit from Risk Index?

Alex: 🇹🇷 Bright Risk Index, DeFi teminat pazarlarında optimal risk/getiri oranı ile ağırlıklı ve dilimlenmiş bir risk paketini temsil eden sentetik bir varlıktır. Kullanıcıların, stake etme risklerini en aza indirmek için yeterli çeşitliliğe ulaşmaları önemlidir.

Şu anda, cover staking çoğunlukla 1’e 1 esasına göre yapılır. Bu, stake eden kullanıcıların portföylerini manuel olarak çeşitlendirecekleri veya tek bir olayın (akıllı sözleşme hack’i gibi) bir iddia patlamasıyla sonuçlanma riskini kabul ettikleri anlamına gelir.

Bright Risk Index konsept kanıtı, ETH Global Hackmoney 2021 Hackathon ile Nexus Mutual ödülünü çoktan kazandı. Tüm ekip, yayına girdikten sonra onu çalışırken görmek için sabırsızlanıyor!

🇬🇧 The Bright Risk Index is a synthetic asset representing a package of weighted and sliced risk with the optimal risk/return ratio in the DeFi cover markets. It is instrumental for users to reach adequate diversification for minimizing the risks of staking

At the moment cover staking is mostly done on a 1-to-1 basis. This means that either, staking users manually diversify their portfolio, or accept the risk of a single event (like a smart contract hack) resulting in an explosion of claims

The Bright Risk Index proof of concept has already won the Nexus Mutual award with the ETH Global Hackmoney 2021 Hackathon. The whole team is really looking forward to seeing it in action after it goes live!

Christian: 🇹🇷 Kısacası: Portföyünüzü çeşitlendirmek için tüm yumurtalarınızı tek bir sepete koymanız ve çeşitli risk protokollerine yatırım yapmanız gerekmez.

Ayrıca, Brıght Risk Index’in, kullanıcılara tüm kripto portföylerini tek bir tıklamayla sigortalayabilecekleri portföy kapsamı – evet doğru duydunuz! – sunmamıza izin vermesi de harika olacak

Bu, sektörde gerçekten devrim niteliğinde!

🇬🇧 In short: You don’t have to put all your eggs in one basket and invest in a selection of risk protocols, to diversify your portfolio.

What also will be cool is that the Bright Risk Index will allow you to buy portfolio coverage – yes you heard it right – you can insure your entire crypto portfolio with one click!

This is truly revolutionary in the industry!

Bratuu: 🇹🇷 S6- BRIGHT token sahiplerinin platform üzerinde sağlayacakları extra avantajları anlatabilir misiniz?

🇬🇧 Q6- Can you explain the extra advantages that $BRIGHT token holders will provide on the platform?

Cynthia: 🇹🇷 tabi
🔥 $BRIGHT token faydası programı şunlar içindir.
1) Kullanıcılar tarafından Staking
2) Ödüller / sadakat / indirimler
3) Yönetim

1). BRIGHT Tokenlar, Bright Union ile stake edilebilir. Elinize bazı çılgın APY’ler almak istiyorsanız, bir göz atın:
Bugünün APY’ı:
🔥Bright staking: 84,8% APY

🔥BRIGHT/ETH [Uniswap](https://twitter.com/Uniswap) LP staking: 403,2% APY

👉Buradan stake’ başlayın: https://app.brightunion.io/staking_bright

👉Ya da ilk olarak buradan Brıhgt edinin: [https://www.youtube.com/watch?v=QsDpk4T0TII

2). Bright üyeleri, premium ürünlere ve indirimlere ve normal ürünlere tercihli erişime sahip olacaklar. İlk premium ürün Bright Union Index Tracker olacak: Minimum riskle maksimum getiri ile endeks fonlarına yatırım yapın 💪💪

3). Bright Union, DAO olarak düzenlenecektir. Üyeler, protokolümüzde, yol haritamızda ve hazine fonu tahsisinde yapılacak değişiklikler için yönetim oylamaları yapabilirler.

🇬🇧 sure,
🔥 The $BRIGHT token utility is for
1) Staking by users
2) Rewards / loyalty / discounts
3) Governance.

1). BRIGHT Tokens can be staked with Bright Union.
If you want to get your hands on some crazy APY’s check it out:

Today’s APY’s:
🔥Bright staking: 84,8% APY

🔥BRIGHT/ETH [Uniswap](https://twitter.com/Uniswap) LP staking: 403,2% APY

👉Start staking here: https://app.brightunion.io/staking_bright

👉Or get Bright tokens first: [https://www.youtube.com/watch?v=QsDpk4T0TII

2). Bright members will get access to premium products & discounts and preferential access to regular products. The first premium product will be the Bright Union Index Tracker: Invest in index funds with maximum return at minimum risk 💪

3). Bright Union will be organized as a DAO. Members can do governance votes for changes to our protocol, the roadmap and treasury fund allocation.

Christian: 🇹🇷 BRIGHT tokeni, BRIGHT ekosistemindeki temel yardımcı programdır.

🇬🇧 the BRIGHT token is the core utility in the BRIGHT ecosystem

Bratuu: 🇹🇷 Açıklamalarınız için teşekkürler! Şimdi son soruma geçiyorum. Son soruma cevap verdikten sonra 5 dakika sohbeti açacağız ve topluluğun sorularını sormasına olanak tanıyacağız. Türkçe gelen sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplama şansınız olacak. İngilizce bilen üyelerimizin sorularını İngilizce sormasını önemle rica ediyoruz.

🇬🇧 Thanks for your explanations! Now I will ask my last question. After you answer my last question, we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions. Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to pick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

🇹🇷 S7- Tokenomics değerlerinden ve geleceğe yönelik planlarınızdan bahsedebilir misiniz?

🇬🇧 Q7- Can you talk about Tokenomics values and your future plans?

Christian: 🇹🇷 Bright Union, hala genç bir proje. Piyasa değeri nispeten düşük fakat bizim büyük planlarımız var.

1.BRIGHT şu anda Uniswap’ta listelidir ve yakın gelecekte merkezi borsalarda listeleme olacaktır.

2.Ayrıca, başka bir zincire köprü olmak ve o ekosistemde de aktif olmak için aktif olarak fırsatların peşindeyiz, belki de Solana olacak..

3.Son olarak, sigortayı her yerde kullanılabilir hale getireceğiz (tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi).

Diğer DeFi protokolleri (Inch, AAve ve Celsius gibi), kullanıcılarına kendi arayüzlerinde yaparken Bright Union akıllı sözleşmeleri temelinde sigorta satacak. Bu BÜYÜK olacak!

🇬🇧 Bright Union is still a young project, and market cap is still relatively low, but we have very BIG plans.

1. BRIGHT is currently only listed on Uniswap, but we will be listed on a central exchange in the near future..

2. Furthermore, we are actively pursuing opportunities to bridge to another chain and to become active in that ecosystem as well, perhaps it will be Solana..

3. Finally, we will make insurance available everywhere (just like in the real world).

Other DeFi protocols (like Inch, AAve and Celsius) will sell insurance to their users in their interface, but on the basis of Bright Union smart contracts. This will be BIG!

Bratuu: 🇹🇷 Tüm cevaplarınız için teşekkürler! Son sorumuzu sormuş olduk.
Şimdi sohbeti 5 dakika açacağız ve topluluğun sorularını sormasına izin vereceğiz.
Türkçe sorular ekibimiz tarafından çevrilecek ve 5 dakika sonra sorulan sorulardan 5 tanesini seçip cevaplayacaksınız. İngilizce konuşan üyelerimizi sorularını İngilizce sormaya şiddetle teşvik ediyoruz.

🇬🇧 Thanks for all of your answers! That was our final question.
Now we will open the chat for 5 minutes and let the community ask their questions.
Turkish questions will be translated by our team and after 5 minutes you will have a chance to cherrypick and answer 5 of the questions asked. We strongly encourage our English-speaking members to ask their questions in English.

Dhoom: 🇹🇷 Yol Haritasını gördüğümde, o zaman ana ağ lansmanı Ağustos ayında planlanmıştı ve bunun Eylül ortasında olacağını görüyorum, Çok fazla gecikme olduğunu söyleyemeyiz, Ama genel olarak Bright Union Roadpmap’e göre gitmek için ne yapıyor, Nasıl oldu? Şimdiye kadar neler oldu?

🇬🇧 If I see the Roadmap, then mainnet launch was scheduled in the August month & I see It will be happen In mid september, We Can not say it very much delay, But overall What is Bright Union doing to go according to Roadpmap, How has been the Journey so far?

Cynthia: 🇹🇷 Evet, ekip bugüne kadar yol haritasındaki her dönüm noktasına ulaşmış olmaktan gurur duyuyor, Bu yazıda 2021’in geri kalanı için iddialı planlarımızı açıklıyoruz.
https://brightunion.medium.com/bright-union-roadmap-2021-e6a939dc981

🇬🇧 Yea, the team is proud to have hit every milestone on the roadmap to date, In this article we are announcing our ambitious plans for the rest of 2021.

https://brightunion.medium.com/bright-union-roadmap-2021-e6a939dc981 

*SinB: 🇹🇷 Bildiğim kadarıyla, kullanıcılara yatırım portföylerinde yardımcı olmak için Bright Risk Index (BRI) oluşturuldu. BRI verilerinin nasıl toplandığını ve hesaplandığını bize açıklayabilir misiniz? Nasıl kullanılır ve kullanıcılar için ücretsiz mi yoksa bu hizmeti kullanabilmek için ödeme yapmam gerekecek mi?

🇬🇧 As far as I know, Bright Risk Index (BRI) is created to assist users in their investment portfolio. Can you explain to us how BRI data is collected and calculated? How is it used and is it free for users or will I have to pay to be able to use this service?

Christian: 🇹🇷 Merhaba @sunningno1: güzel soru. BRI indeks verileri, bir bulut API koleksiyonundan ve zincir oracle verileri üzerindeki objektiften (muhtemelen Chainlink ağı aracılığıyla) alınır.

Bu veriler işlenir ve birkaç risk sepetini (BRI 1: DeFI stacking buffet, BRI 2: DeFI Borç lending bucket vb.) yapılandırmak için kullanılır; burada yatırımcılar için mümkün olduğunca yüksek APY ve en düşük risk eklenir.

Daha fazla ve çeşitlendirilmiş likidite alana akacağından, BRI, DeFi teminat pazarlarını büyük ölçüde artıracak, böylece teminatlar için primleri düşürecek ve teminat alımlarını artıracaktır!

🇬🇧 hi @sunningno1: good question. The BRI index data is fetched form a collection of cloud APIs as well as objective on chain oracle data (probably through Chainlink network).

This data is used processed and used to structure ca couple of baskets of risks (BRI 1: DeFI stacking bucket, BRI 2: DeFI Lending bucket etc. etc.), where the APY for investors is as high as possible with the lowest risk attached to it.

The BRI will greatly boost the DeFi cover markets, as more and diversified liquidity will flow into the space, thereby lowering premiums for covers and increasing purchases of covers!

Aurora: 🇹🇷 Projenin başarısı her zaman topluluk faktörü ile ilişkilendirilir, peki Bright’ın sürdürülebilir topluluğu, kullanıcı topluluğunu geliştirmek için nasıl plan ve stratejilere sahip?

🇬🇧 The success of the project is always associated with the community factor, so how do Bright’s sustainable community have plans and strategies to develop its user community?

Cynthia: 🇹🇷 Merhaba Aurora, şu anda canlı bir Ambassador programı var. Sadece bir hafta daha devam edecek: 250.000 Bright tokeni veriyoruz (25 bin dolar değerinde)!

🏆 Ambassador olun ve 5.000 Bright tokeni kazanın (500$ değerinde)!

https://gleam.io/lXz4Y/bright-union-is-looking-for-bright-union-ambassadors-and-is-giving-away-250000-bright-tokens

🇬🇧 Hi Aurora, right now there is an Ambassador program live. It wil only run for another week: We are giving away 250,000 in BRIGHT tokens (value $25k)!

🏆 become an Ambassador and win 5,000 BRIGHT tokens (value $500)!

https://gleam.io/lXz4Y/bright-union-is-looking-for-bright-union-ambassadors-and-is-giving-away-250000-bright-tokens

Aykut: 🇹🇷 📍CREAM Finance, Bilaxy ve xSNX’in maruz kaldığı potansiyel kayıplara baktığımızda, kullanıcıların dijital varlıklarını korumaları ve teminat satın almaları daha önemli hale geldi. Bright Union’ın bu desteği riskleri nasıl ortadan kaldıracak?

🇬🇧 📍When we look at the potential losses suffered by CREAM finance, Bilaxy and xSNX, it has become more important for users to protect their digital assets and purchase coverage. How will this support of Bright Union eliminate the risks?

Alex: 🇹🇷 Bu ağustos ayında milyonlarca kayıpla sonuçlanan çok sayıda büyük saldırı oldu. Bright Union, kullanıcılara farklı DeFi protokolleri (130+ ) için en geniş cover seçeneklerini en iyi fiyata sunarak bu riski ortadan kaldıracaktır. DeFI’ye yeni başlayanlar ve deneyimli kullanıcılar tarafından kullanılabilir olacak ve herkes faydalanacak.
En son medium makalemizde hack’ler hakkında daha fazla bilgi edinmeniz için bilgi mevcut:
https://brightunion.medium.com/major-hacks-and-scams-during-august-2021-cf717fc838b6

🇬🇧 There have been multiple huge hacks this August resulting in millions in losses. Bright Union will eliminate this risk by offering users the largest selection of covers for different DeFi protocols (130+ ) at the best price. It can be used by people who are new to DeFI and experienced users. Everyone will benefit
read more about the hacks in our most recent medium article
https://brightunion.medium.com/major-hacks-and-scams-during-august-2021-cf717fc838b6

Botman: 🇹🇷 Merhaba efendim, bugün küçük yatırımcılar, $BRIGHT tokenlerini Takas ve Staking için Pahalı ETH Ücretleri konusunda çok endişeli. Binance akıllı Zinciri Yüksek işlem hızına ve düşük gaz ücretlerine sahip olan BRIGHT UNION başka bir blok zincirine geçmeyi mi planlıyor? @cynthia525 @Alex_C_2021

🇬🇧 Hello, sir Small investors today are very worried about Expensive ETH Fees for Swap and Staking $BRIGHT tokens. and blockchain trending topics Binance smart Chain Having high transaction speed and low gas fees, Is BRIGHT UNION planning to move to another blockchain? @cynthia525 @Alex_C_2021

Christian: 🇹🇷 Merhaba @botman599. Çok kayda değer bir soru! Evet gerçekten de ETH gaz ücretlerinin Bright Union’da ürün satın almanın önünde bir engel olduğunu görüyoruz. Ancak bu engel, tüm endüstri ATM’sinde mevcuttur.

Dolayısıyla evet, düşük işlem ücretleri, işlem hızı ve güçlü bir topluluk ve ekosistem ile başka bir zincirde aktif olmak istiyoruz. 14 Eylül’deki ana ağ lansmanından sonra bunun önceliği var.🐃🐃

Şu anda Solana✨’yı düşünüyoruz ama tabii ki başka seçenekleri de araştırıyoruz.

Geliştirici ekibimizin hızıyla – umarız, bu oldukça hızlı bir şekilde düzenlenecektir.🔥🔥

🇬🇧 hi @botman599. Very valid question! Yes indeed, we see that ETH gas fees are an obstacle to buy products at Bright Union. This obstacle however is present in the whole industry ATM..

So yes we are actively looking to become active on another chain with low transaction fees, speed of transaction and a strong community and ecosystem. After mainnet launch on the 14th of September this has priority.🐃🐃

Currently we are considering Solana✨, but of course we are also looking into other options.

With the speed of our Dev team – this will be arranged pretty quickly we hope 🔥🔥

Milex: 🇹🇷 Hizmetlerinizi kullanmanın maliyeti nedir?
Hizmetlerinizden kimler yararlanabilir?

🇬🇧 What costs for using your Services?
Who can take benefits of Your Services?

Cynthia: 🇹🇷 Ortalama cover maliyeti %2,5 civarındadır. Cover’lar, stake yapan / yield farming yapan ve bu yüksek APY’leri kazanmaya devam etmek isteyen, hack ve dolandırıcılıklarla ilgilenmek zorunda olmayan herhangi bir DeFi uzmanı için ilginçtir. Cover, müşterilerini büyük ölçüde tutmaktan sorumlu olan kurumlar için de ilgi çekicidir.

Staking yapıyorsanız, kapsama alanı sağlamaya da karar verebilirsiniz (topluluğu sigortalayın). Ve güvendiğiniz ve güvenli olduğunu düşündüğünüz protokollere güvenin ve bununla kazanın. Tüm risk protokollerini sunduğumuz için platformumuzda tüm stake fırsatlarını karşılaştırabilirsiniz.

🇬🇧 On average coverage costs around 2,5%. Coverages are interesting for any DeFi power users who are staking / yield farming and want to keep earning those high APY’s, not having to care about hacks and scams. Coverage is also interesting for institutions who responsible for big holding of their clients.

If you are into staking, you can also decide to provide coverage (insure the community). And stake upon protocols you trust and think are safe and earn with this. In our platform you can compare all staking opportunities as we offer all risk protocols.

Zafer Metin: 🇹🇷 🔵 14 Eylül’den itibaren üç sigorta protokolü satın alabileceğimizi duyurdunuz. Nexus Mutual, Bridge Mutual ve InsurAce sigorta desteği arasındaki fark nedir ve en iyi sigorta desteğini nasıl belirleyeceğiz?

🇬🇧 🔵 You have announced that from September 14 we will be able to purchase three insurance protocols. What is the difference between Nexus Mutual, Bridge Mutual and InsurAce insurance support and how will we determine the best insurance support?

Cynthia: 🇹🇷 Sonuncusu, tam olarak yaptığımız şey bu. Biz bir toplayıcıyız, 1Inch kripto cover’ı. İhtiyaçlarınıza göre sağlayıcı arasındaki tüm farklılıkları size göstererek karşılaştırmanıza ve doğru kapağı seçmenize yardımcı olacağız. Size çok zaman kazandıracak.

🇬🇧 last one, this is exactly what we are doing. We are an aggregator, the 1Inch of crypto coverage. We will help you compare and select the right cover, showing you all the differencens between the provider, based upon your needs. It will save you a lot of time.

Someone: 🇹🇷 14 Eylül’deki ana ağda, Bright Union’ın kullanıcıları için daha fazla sigorta seçeneği oluşturma konusundaki yenilikleri neler? Kullanıcılar, mülklerinin güvenliği için hizmetlerinizi kullanmaları gerektiğini nasıl düşünüyor?

🇬🇧 In the mainnet on September 14, what’s new from Bright Union in creating more insurance options for its users? How do users feel that they should use your services for the safety of their property?

Christian: 🇹🇷 Bright Union’ın BÜYÜK bir avantajı nedir – DeFi cover’ı portföyünüze göre otomatik olarak önermemizdir…ve en iyi fiyatı bizde alırız💪

O yüzden doğru cover’ı kendin bulmana gerek yok, sadece işi senin için yapmamıza izin ver..

Ve sorularınız olması durumunda müşteri desteği hazır!!

🇬🇧 what is a BIG benefit of Bright Union – is that we autorecommend DeFi covers based on your portfolio…and we have the best price💪

So no need to find the right covers yourself, but just let us do the work for you..

And in case of questions customer support is readily available!!

Cynthia: 🇹🇷 Sevgili KoinSaati

Sizinle Bright Union’ı toplu olarak tartışmak bizim için onur ve zevkti 🙏🙏🙏

Soruların kalitesinden çok etkilendik. Güçlü ve akıllı bir kripto topluluğuna sahip olduğunuz açık!💪💪💪

Ana ağımız 14 Eylül’de hizmete girecek, duyurular ve #JointheUnion için güncel kalın 💎

👉https://t.me/brightunion

👉https://twitter.com/bright_union

👉https://brightunion.io/

🇬🇧 Dear KoinSaati

It was our honour and pleasure to collectively discuss Bright Union with you 🙏🙏🙏

We are severely impressed by the quality of the questions. Its clear that you have a strong and intelligent crypto community!💪💪💪

Our mainnet will be launched September 14, stay updated for announcemets and #JointheUnion 💎💎💎

👉https://t.me/brightunion

👉https://twitter.com/bright_union

👉https://brightunion.io/

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

zk-Snark

KoinSaati Akademi: zk-Snark Nedir?

Paris Saint-Germain (PSG) Crypto.com ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı