in ,

BRC-20 Tokenleri Hangileri?

BRC-20, Ethereum ağında bulunan ERC-20 token standardının Bitcoin blok zinciri üzerindeki deneysel bir versiyonudur. BRC-20 standardı, geliştiricilerin Ordinals protokolü üzerinden eşdeğer tokenler oluşturmasına ve göndermesine olanak sağlar. 

Meme coin’lerin popülerleşmesiyle birlikte BRC-20 tabanlı tokenlerin piyasa değeri de son haftalarda %600 artış yaşadı. Bu gelişmenin ardından birçok yatırımcı BRC-20 standardına sahip tokenlerin hangileri olduğunu araştırmaya başladı. Bu yazımızda sizlere BRC-20 tabanlı tokenlerin hangileri olduğunu kaleme alacağız. 

kripto blockchain

BRC-20 standardında oluşturulan ilk token sözleşmesi, mint başına 1.000 token ve toplan 21.000.000 token arzı ile Ordi’ydi. Piyasa üzerinde BRC-20 standardı kullanılarak oluşturulan 8.500 farklı kripto varlık yer alsa da bunlardan en popülerleri Ordi, PEPE, MEME, SHIB, WZRD, DOMO, PUNK, Wojak, BOB, BONK ve BGM+ diyebiliriz. 

BRC-20io tarafından sağlanan verilere göre BRC-20 piyasasının toplam hacmi bir hafta içinde yaklaşık 12 kat artarak 990 milyon dolara yükseldi. BRC-20 standardına sahip varlıklar arasında yer alan PEPE’nin piyasa hacmi ise geçtiğimiz hafta 10 milyon dolar civarındayken bu hafta 102 milyon dolar seviyesine yükseldi. 

En popüler BRC-20 tabanlı tokenler ise şu şekilde sıralanabilir: 

  • Shiba Inu 
  • PEPE
  • BOB
  • Wojak
  • BONK 
  • ORDI

 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

BRC-20 Token Standardı Nedir?

Haftanın Takip Edilecek Makroekonomik Gelişmeleri