in ,

Bratu ile Temel Analiz Sohbet Saati

Topluluğumuzun tecrübeli ismi Bratu, 5 Nisan Salı 20:00 – 21:00 saatleri arasında KoinSaati Telegram grubunda temel analiz içeren bir sohbet saati gerçekleştirerek temel analiz öğrenmek isteyenlere tüyolar verdi. Bu yazıda temel analiz konusunda bilgi edinmek isteyen, etkinliği kaçıran ya da önemli noktaları tekrar okumak isteyen okuyucularımız için etkinlikte konuşulanları sizlerle paylaşacağız.

Mina Protocol ($MINA)

Şu anda işlevsel blokzincirleri arasında. BTC, ETH ve diğer network’ler yüzlerce gigabayt veri saklıyor ve zaman geçtikçe de bu networklerdeki blokzincirlerinin boyutu artıyor. Ancak; Mina Protocol ile kullanım ne kadar büyük olursa olsun, blokzinciri her zaman aynı boyutta kalabiliyor. Bu veri özelliği sayesinde de Mina Protocol, ağı hızlı bir şekilde senkronize edip doğrulayabiliyor.

Mina, kullanıcılarına PoS (hisse kanıtı) özelliğiyle beraber limitsiz bir blok üreticisi sayısı sunuyor. Bu sayede blok üreticisi sayısının sınırsız bir şekilde artmasıyla daha güvenli bir hale gelebiliyor. Merkeziyetsiz yapısıyla ağ üzerinde bir aracı olmadan işlemler gerçekleştirilir. Katılcıların zincire erişebilmesinin kolay olması için de zk-SNARK gerçekleşiyor.

Zk-Snark nedir? Ağdaki verileri göndermek yerine zinciri küçük boyutta anlık ekran görüntüsü olarak kaydeden zk-SNARK, kendinden sonraki bloğun ekran görüntüsünü bir öncekinin arkasına koyar. Blok büyük miktarda veri içerse bile ekran görüntüleri sabit boyutlu kalmasını sağlıyor.

$ICP

Daha önce DFINITY olarak bilinen kripto para projesi Internet Computer, gerçek merkeziyetsizleşmeyi elde etmek için benzersiz bir blockchain teknolojisi sürümünü uygulayarak web’in çalışma şeklini büyük ölçüde değiştirmek istiyor.

2016’da kurulan Internet Computer, İsviçre merkezli kar amacı gütmeyen kuruluş DFINITY Foundation tarafından Internet Computer Association gibi ortaklarıyla işbirliği içinde yönetiliyor. Projede 212 üyeli devasa bir ekip bulunuyor.

Lansman turunda 170 milyon dolarlık fon topladı. Sağlam finansal altyapısı ve geniş ekibi sayesinde Internet Computer, özellikle gelişimin ne kadar hızlı ilerlediği düşünüldüğünde, hedeflerine ulaşmada başarılı olacak gibi görünüyor.

Internet Computer ICP’nin, yenilikçi teknoloji ve kavramlardan yararlanarak internetin çalışma şeklini değiştirme konusunda büyük potansiyele sahip olduğu şu an tartışılmaz bir gerçek.

Alpha Finance

Alpha Finance öncelikle bir DeFi platformu. Platform, kullanımı ve erişimi basit kılan, sektördeki karşılanmamış ihtiyaçları karşılayan bir DeFi ürünleri ekosistemi oluşturmayı hedeflemekte. Sektörde yaşanan sorunların çözümlerini kullanıcı dostu olmasını sağlayarak DeFi’yi daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı oluyor.

Şu ana kadar getirdiği çözümleri çok öven bir platform, kendilerinin başarılı olduğunu iddia etmekteler. Büyük borsalarda listeli olması sayesinde yatırımcılar tarafından da bilinen bir proje.

Star Atlas

Star Atlas, sanal bir oyun metaverse’inde yer alan çok oyunculu bir çevrimiçi oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa ediliyor ve oyunun yüksek görsel kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlıyor. Play-to-earn mantığı işliyor oyunda.

Star Atlas, Ocak 2021’de piyasaya çıktı ve Solana blok zinciri üzerinde aktif. DEX borsa Serum ve merkezi bir borsa olan FTX gibi birkaç Solana tabanlı proje tarafından destekleniyor.

NFT

Oasis Network ($ROSE)

Oasis Network, Ethereum katili olarak adlandırılan projelerden biri, Polkadot gibi. Ethereum’la benzerdir, farkları: yerleşik gizlilik ve ölçeklenebilirlik.

Ağ ölçeklenebililik açısından iyi olarak lanse ediliyor ve diğer birçok ağda devam eden yavaş işlem sürelerini ve yüksek işlem ücretlerine nazaran gayet iyi. PoS konsensüs algoritması kullanır. Odaklandığı özellikler gelişmiş gizlilik ve kullanıcı gizliliği.

Holo ($HOT)

Holo $HOT, merkeziyetsiz uygulama barındırmak üzere inşa edilmiş olan eşler arası bir platform. DApp geliştirmek için blockchain teknolojisinin kullanılması şartını ortadan kaldırır. Merkeziyetsiz uygulamaların kolayca erişilebilir olduğu bir ekosistem yaratarak internetin daha geniş bir alanı arasında köprü görevi görmek amaçları arasında.

Projenin iş planları arasında, Uber ve Airbnb gibi uygulamalara eşler arası ortamında ev sahipliği yapmak ve uygulamalardan oluşan ekosistem faaliyetleri oluşturmak var.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Kriptopara

2022’de Gerçekleşebilecek 8 Kripto Trendi

Bitcoin (BTC) Düşüşleri Devam Edecek mi?