Borsalardaki Bitcoin (BTC) Arzı Son 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin

Ayı piyasası mevcut piyasa hakim olmaya devam ettikçe borsalarda tutulan Bitcoin sayısı son 6 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Analiz şirketi Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin’in borsalardaki arzı, özellikle Mayıs ortasından bu yana son birkaç hafta içinde sürekli bir düşüşe tanık oldu. Analiz şirketi attığı bir tweet’te şunları bilgileri aktardı:

Bitcoin arzının borsalardaki oranı Ocak ayının başından bu yana en düşük seviyesine geriledi. Son 6 ayın en düşük seviyesi aslında umut verici bir işarettir çünkü genel olarak daha büyük BTC satışları riskinin azaldığını göstermektedir.

Bitcoin

Yani Santiment, varlığın borsalarda bulunmaması büyük satışları önleyebileceğinden, Bitcoin’in borsalardaki düşüşünün olumlu bir şey olduğunu iddia ediyor. Bitcoin fiyatı 35.000 doların üzerinde kalmak için boğaların ve ayıların savaşına tanıklık ediyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle lider kriptopara birimi Bitcoin, 34.700 dolardan işlem görüyor.

Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kriptopara, Bitcoin

Kriptopara Nedir?

Kripto para, Bitcoin, Cüzdan

Hala Yükseliş Trendi Gösteren En İyi 5 Kriptopara Birimi