içinde

Bored Ape Yacht Club Temalı Burger Zinciri Kalifornia’da Açıldı

İlk Bored Ape temalı fast food restoranı olan Bored & Hungry, 9 Nisan Cumartesi tarihinde Kaliforniya Long Beach’te açıldı. Restoran, ödeme aracı olarak Ethereum ve ApeCoin kabul ediyor. Açılışa ilgi büyüktü.

Geçtiğimiz hafta sonu kripto sektörü, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansına odaklanmıştı, ancak kripto sektörünü oldukça ilgilendiren başka bir olay Kaliforniya’da hayata geçirildi. Bir grup girişimci, Kevin Seo, Andy Nguyen ve BAYC topluluğunun üyeleri, Bored Ape #6184 ve Mutant Ape NFT temalı, kripto dostu bir fast food restoranı açtı.

Yuga Labs’in, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yatch Club NFT’lerinin fikri haklarını NFT sahiplerine dağıtması sebebiyle bu NFT sahipleri bu görselleri her türlü ticari amaçları için kullanabiliyor.

DappRadar.com’a göre, 10.000 benzersiz NFT avatarından oluşan Bored Ape Yacht Club, geçen senenin nisan ayında yapılan lansmandan bu yana 1,4 milyar dolardan fazla işlem hacmi gördü.

Restoran içerisinde Bored Ape ve Mutant Ape görselleri bulunduran Bored & Hungry, geçtiğimiz cumartesi günü Long Beach’te gerçekleştirilen büyük açılış sırasında uzun sıraların oluşması dikkatleri çekti.

Kevin Seo ve Andy Nguyen, NFT’lerin, özellikle de BAYC NFT’lerinin sağladığı hype ve pop kültürü sayesinde, restoranın bulunduğu cadde üzerinde yer alan McDonald’s, Jack in the Box gibi diğer fast food zincirlerine karşı rekabet edebilmeyi umuyor.

Bored Ape Yacht Club NFT’leri adeta birer statü sembolü haline geldi. Snoop Dogg, Jimmy Fallon, Paris Hilton, Madonna, Stephen Curry ve Shaquille O’Neal gibi ünlüler en az birer BAYC NFT’sine sahip.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

CheersLand’in Yaklaşan Legion Network IDO Duyurusu

Opensea’de Nasıl Ücretsiz NFT Mint’lenir?