içinde

Bored Ape Temalı Burger Restoranı Açılıyor

Yuga Labs’in, Bored Ape Yacht Club ve Mutant Ape Yatch Club NFT’lerinin fikri haklarını NFT sahiplerine dağıtması sebebiyle bu NFT sahipleri bu görselleri her türlü ticari amaçları için kullanabiliyor. Bunu bir fırsata çevirmek isteyen Andy Nguyen, Kaliforniya Long Beach’te Bored & Hungry isimli restoranını hizmete açıyor.

Açılış gününde diğer BAYC ve MAYC üyelerine bedava hizmet verilecek olan restoran, bir NFT’yi logo ve maskot olarak belirleyen ilk fast food restoranı olarak dikkat çekiyor.

Girişimci Andy Nguyen, 9 Nisan 2022 tarihinde Kaliforniya Long Beach’te, “Bored and Hungry” adında Bored Ape temalı bir restoran açacak. Restoranda kullanılacak olan paketlerin, ambalajların ve üniformaların üzerinde Bored Ape #6184’ün yanı sıra iki Mutant Ape yer alacak.

Nguyen, son röportajlarında, belirttiği restoran açma fikrine kripto ve NFT’leri de dahil etmekle ilgilendiğini ifade etmişti. Bored Ape Yacht Club’ın popülaritesinden yararlanmak için Bored Ape #6184 ve iki Mutant Ape NFT’si almaya karar verdi. Nguyen’in Bored Ape #6184 için yaklaşık 267.000 dolar harcadığı düşünülüyor.

Öte yandan Nguyen, yalnızca Bored Ape’i bir marka olarak tanıtmakla ilgilenmediğni, Bored Ape ekosistemini ve Web3 teknolojisini kullanarak benzersiz bir yemek deneyimi sunmayı hedeflediğini belirtti.

Nguyen, “Bored & Hungry” restoranında, söz konusu olan NFT’lerin “Easter Egg”lerinin de yer alacağı imasında bulundu. Nguyen, restoranını daha kripto dostu hale getirebilmek için restoranına bir Bitcoin ATM’si yerleştireceğini ve restoranında ödeme yöntemi olarak birden fazla kripto para birimini kabul etmek istediğini ifade etti.

Restoranda fast food zincirlerinden alışık olduğumuz klasik ürünlerin yanı sıra diğer restoranlardan farklı olarak vegan ve vejetaryen seçeneklerin de olacağı ve ödemelerin kripto yoluyla alınabileceği ifade ediliyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Ape Coin (APE) ve Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizleri I 30.03.2022

MetaMask, Apple Pay Entegrasyonunu Tanıttı