içinde , ,

Borderless Capital, 500 Milyon Dolarlık Algo Fund II’nin Lansmanını Duyurdu

Fund II, Algorand’daki yeni nesil merkeziyetsiz uygulamaları güçlendiren dijital varlıklara yatırım yapacak.

Kriptopara

Algorand ekosistemine odaklanan Miami merkezli risk sermayesi şirketi Borderless Capital, bugün 500 milyon dolarlık Borderless ALGO Fund (Fon) II’nin lansmanını duyurdu. Fund II, Algorand’ın yanı sıra yeni nesil merkeziyetsiz uygulamaları güçlendirirken, ALGO’nun merkeziyetsiz ekosistemi içerisinde yaratıcılara NFT’leri ekonomiye dağıtma, likidite madenciliği, lending (ödünç verme), borrowing (ödünç alma), yield farming gibi imkanları da sağlıyor. 

Borderless Capital; Algorand odaklı, önde gelen yatırımcılardan biridir. Şirket, Haziran 2019’da başlatılan ve başlangıçta 200 milyon dolar toplayan Borderless ALGO Fund I’e göre; Fund II ile Algorand ekosistemine olan bağlılığını ikiye katlıyor.

Borderless Capital’ın Kurucu Yönetici Ortağı David Garcia, bu gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

Borderless Capital’i, Kasım 2018’de henüz Algorand MainNet yayına girmeden önce başlattık. Ekosistemin o zamandan beri nasıl genişlediğini görmek bizi şaşırtıyor; ancak bunun sadece bir başlangıç olduğuna ve büyümeye devam edeceğine inanıyoruz.

Borderless Capital, son iki buçuk yılda 100’den fazla şirkete yatırım yaptı. Ayrıca; Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da uluslararası dört hızlandırma programı yürüttü ve Algorand’ın blockchain dünyasındaki genişleme ve büyüme örnekleri olan stratejik bir yerel ortaklar grubuyla bir araya geldi.

Diğer şirketler arasında Borderless ALGO Fund I tarafından desteklenen bazı önemli şirketler şunlardır: Tinyman, Yieldly.Finance, Reach, AlgoMint, Runtime Verification, HummingBot, HexTrust, Opulous, Xfinite, Six Clover, Securitize, BlockDaemon, IntoTheBlock, Flare Network, Osprey Funds, Floating Point Group ve Artory.


kriptopara
ALGO Fund II, Borderless Capital’ın bir fon ailesi aracılığıyla ALGO ekosistemine odaklanarak yönettiği mevcut 400 milyon dolara eklenecek. Borderless Capital, sadece geçen hafta Algorand blockchain’inin üzerine inşa edilen bir ekosistem olan PlanetWatch ağını hedef alan 10 milyon dolarlık bir PLANETS fonu başlattı. Bu fon, tanınmış kurumlar ve bireysel yatırımcılar tarafından da desteklenmiştir.

Borderless Capital Kurucu Yönetici Ortağı Arul Murugan, “Algorand şu anda piyasadaki en verimli, yeni nesil blockchain yazılımı ve yatırım fırsatları için bir sonraki sınırı oluşturuyor.” dedi.

Arul Murugan, ayrıca; “Borderless ALGO Fund II, ekosistemin ön saflarında olmaya devam edecek ve blockchain’e gelen yeni inovasyonu sağlayarak büyümeyi daha da ateşleyecek.” dedi.

Algorand Inc.’in CEO’su Steve Kokinos, “Borderless Capital ekibi, bugün sahip olduğumuz temel Algorand ekosistemini inşa eden birçok girişimcinin, kurucunun ve geliştiricinin uzun süredir destekçisidir.” dedi. Ayrıca; Steve Kokinos,


ALGO teknolojisinin benimsenmesi hızla devam ederken biz, Algorand’da bir sonraki DeFi dalgasını desteklemek için Borderless fonunun meyvelerini verdiğini görmekten heyecan duyuyoruz.

Scam
Algorand Vakfı CEO’su Sean Lee,

“Algorand Vakfı, Borderless Fund II’nin lansmanında Borderless Capital’i desteklemekten heyecan duyuyor. Borderless Capital, 2 yıldan uzun bir süredir Fon I aracılığıyla Algorand ekosisteminin olağanüstü büyümesini sağlayan önemli bir ortak oldu. Fund II’nin hangi muhteşem işletmeleri ve yenilikleri destekleyeceğini görmekten heyecan duyuyoruz.”

Borderless Capital Hakkında

Borderless Capital; Algorand Borderless Economy aracılığıyla erişimi hızlandıran, önyüklemeyi benimsemeyi ve küresel olarak değer yaratan finansal ürünleri birlikte inşa eden, sermaye yatıran modern bir finans kurumudur.

Şirket, sadece yatırımla sınırlı kalmaz. Ayrıca; portföy şirketlerini başarılı ve kategori lideri işletmelere dönüştürmek için onlara rehberlik ve mentörlük sağlar.

Şirket, aynı zamanda ALGO ekosisteminde derin uzmanlığa sahip bir düşünce lideri olarak blockchain’deki portföy şirketlerine ağ etkilerini etkin bir şekilde oluşturmaları için pazara açılma stratejileri konusunda tavsiyelerde de bulunuyor. Kısacası; şirket, herkes için değer yaratarak portföyünün, ortak ağının ve alan uzmanlığının sinerjisinden yararlanıyor.

Algorand Hakkında

ALGO, geleneksel ve merkeziyetsiz modellerin kapsayıcı, sorunsuz ve güvenli birleşik bir sistemde birleşmesi olan Future of Finance (FutureFi) için güç sağlayacak teknolojiyi inşa ediyor.

Algorand

Turing Ödüllü kriptografi uzmanı Silvio Micali tarafından kurulan Algorand; DeFi, finans kurumları ve hükümetlerin sorunsuz bir şekilde FutureFi’ye geçiş yapması için gereken işlem hacmini işlemek için birlikte çalışabilirlik ve kapasite sunan bir blockchain altyapısı geliştirdi.

Algorand Vakfı Hakkında

Algorand Vakfı, başlangıçta Silvio Micali ve önde gelen bilim adamlarından oluşan bir ekip tarafından tasarlanan Algorand protokolü ve açık kaynaklı yazılımdan yararlanarak blockchain teknolojisinin küresel vaadini yerine getirmeye kendini adamıştır.

Halka açık ve açık kaynaklı bir blockchain’in kurulmasına ilişkin temel inançları olan Algorand Vakfı’nın vizyonu, kapsayıcı bir ekosistem içerir.

Kaynak: algorand.foundation

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Biconomy (BICO) Bugün Huobi, OKEx ve ByBit’te Listelenecek

Kriptopara

MOBOX (MBOX), Alien Worlds (TLM) ve Zcash (ZEC) Teknik Analizi | 1 Aralık 2021