içinde , ,

Borç Verme Tokenleri için TrueFi ile Lithium Finance Ortaklığı

Önde gelen, teminat gerektirmeyen, merkeziyetsiz borç verme protokolü olan TrueFi, tfUDSC, tfTUSD, tfUSDT, ve TfBUSD borçlandırma havuzu token’lerini fiyatlandırmak için Lithium Finance ekosistemine katılıyor.

Şu anda yaklaşık 1 milyar dolar değerinde toplam kilitlenen değere sahip olan TrueFi, bunun yanı sıra 1 milyar dolardan fazla başarılı bir şekilde sağladığı kredilerle dikkat çekiyor. TrueFi aynı zamanda zincir-dışı ve zincir-içi verileri de kullanarak teminat gerekliliklerini ortadan kaldırıyor ve borç alanlar için sermaye verimliliğini maksimize ediyor, borç verenler için ise kazanç oranlarını en üst düzeylere çıkartıyor.

Lithium’un 1. taraf veri oracle’larının entegrasyonu ile, TrueFi çeşitli borç verme havuzu token’lerinin likidite seviyelerini arttıracak – tfUSDC, tfTUSD, tfUSDT, tfBUSD olarak çeşitlendirildi – bu token’ler için doğru zamanda ve yüksek doğruluk oranında fiyat bilgileri alınarak borç verme havuzundaki token’lerin bütün DeFi üzerinde daha uyumlu olması sağlanacak.

Lithium Finance

TrustToken CEO’su Rafael Cosman bu konu ile ilgili şunları söyledi:

TrueFi paranın daha hızlı hareket edeceği ve sonucunda maksimum değeri üreteceği bir sistem için öncü bir altyapı hazırlıyor. Daha basit tabirle anlatmak gerekirse, en yeni  finansal kanallar, varlık yöneticileri ile birlikte en çekici kazanma fırsatını oluşturuyor. Bu sistem en adil fiyatın yanında en yüksek likiditeyi de sağlamakta. Şu an Lithium Finance ile olan ortaklığımızdan dolayı çok umutlu ve mutluyuz. Gelecekte onlardan öğreneceğimiz ve birlikte inşa edeceğimiz çok şey var. Hepsi, TrueFi’ın Borç Verme Tokenlerinin alım-satım ve geliştirme özelliklerini daha güçlü yapmak için.

Lithium’un 1. taraf veri oracle sistemi gayet sofistike bir teknolojiyi bizlerle buluştururken, bu teknolojiyi konunun uzmanlarından oluşan geniş bir havuzdan bilgi edinmek için kullanır. Lithium’un bu tescilli mekanizması, toplum bilincinden yararlanarak çok çeşitli likit olmayan varlıklar hakkında kesin referans (ground truth) belirlemesini sağlar.

Lithium Finance

Lithium protokolü kendi ürünü olan $LITH token’inin iyileştirilmiş bir birleşimini kullanır. Burada sistem, birleşimin daha itibarlı olan parçalarının ürettiği cevaplar ile olabilecek en sağlam doğruya ulaşır ve bunu kesin referans olarak belirler.

Lithium Finance’ın kurucu ortağı olan David Lighton ise bu ortaklık hakkında şunları söyledi:

TrueFi ve Lithium Finance gerçek dünya ile DeFi arasındaki farkı kapatmak adına aynı hedefi paylaşmaktadır. Bu da bizi blockchain bazlı çözümlere daha da yaklaştırmaktadır. Teminatsız borç verme sektörünün liderlerinden biri olan olan TrueFi ile aynı yolda yürüyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.

Kaynak: Lithium Finance Medium

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ömer Burak Göktaş tarafından yazıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesinde 4. sınıf Mekatronik Mühendisliği öğrencisi. 2020'de kripto para piyasalarıyla tanışmasından beri araştırıp inceleyen, özellikle blockchain teknolojisini ve geleceğimize yaratacağı etkiyi anlamaya yoğunlaşmış biri.

Kripto Kirpi ile Huobi Sohbet Saati

Trader Joe

Trader Joe Nasıl Kullanılır?