in , ,

Bologna FC Fan Token (BFC) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İtalyan futbol takımlarından Bologna’nın fan tokenini inceliyoruz. 

1909 yılında Bologna şehrinde kurulan Bologna FC yönetiminin Socios ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen BFC token, taraftarlar ve kulüp arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla oluşturulmuştur. Aynı zamanda BFC fan token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. 

BFC fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • Sezon boyunca Socios uygulamasına özel anketler ve oy kullanma hakkı, 
  • BFC token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Seri A ev sahibi maçlarına ücretsiz bilet kazanma şansı,
  • Çeşitli mağazalardan taraftarlara özel sunulan imzalı ürünleri indirimli olarak satın almak gibi birçok avantaj sağlıyor. 

BFC fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • BFC fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca uygulamaya giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla BFC fan token sahibi olabilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında Bologna futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

BFC Fan Token İstatistikleri 

Toplam arzı 5 milyon olan BFC fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 479 bin 607’dir. BFC fan token, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 1,19 dolar seviyesini 14 Ocak 2022’de görürken en düşük fiyat olan 0,176 dolar seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

BFC Fan Token Nasıl Alınır?

BFC fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. BFC fan token almak isteyen yatırımcılar, yalnızca ChilizX ve Socios platformları üzerinde listelenen bu varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elde tutabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

kripto

Kripto Paralar Büyük Borsalarda Nasıl Listelenir?

DeFi

Ethereum Token Nedir? DeFi Varlık Türleri için Bir Kılavuz