in ,

Boğa Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

kripto

Kripto para piyasası uzun bir süredir sancılı bir dönemden geçiyor. 2022 yılının başından bu yana piyasayı sarsacak birçok gelişme yaşandı. Geçtiğimiz birkaç yıldır bizimle olan ve dünya ekonomisine ağır darbe vuran Covid-19 pandemisi, Rusya-Ukrayna savaşı, makroekonomik sıkıntılar, Terra çöküşü, FTX krizi derken son olarak BlockFi iflasını duyurdu. 

Piyasalar toparlanmak için iyi haberler beklerken, olumsuz haberler ardı ardına geldi. Yatırımcılar da doğal olarak piyasanın ne zamana kadar böyle devam edeceğini ve boğa sezonunun ne zaman başlayacağını merak ediyor. Boğa sezonu için net bir tarih vermek mümkün olmasa da uzman görüşleri ve veriler üzerinden bazı çıkarımlar yapmak mümkün olabilir. 

Bazı uzmanlar ve proje yöneticileri, mevcut ayı piyasasının inovasyonu olumlu etkilediğini ve bu durumun gelecek boğa sezonunda nefes aldıracağına inanıyor. Bitget Yönetici Direktörü, Gracy Chen, Fantom Vakfı Yönetici Müdür David Richardson ve CoinZoom CEO’su Todd Crosland gibi isimler, küçük projelerin ayı sezonu boyunca büyüdüğünü ve geliştiğini söylüyorlar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da bir Twitter gönderisinde, ayı piyasasında kurulan şirketlerin en güçlüler olduğuna değinmişti.

Uzmanlara ve analistlere göre boğa sezonunun gelmesi için piyasalara olumlu haber akışı olması gerekli. Olumlu haberler geldikçe piyasaya olan güven artacak ve bununla orantılı olarak piyasalar da yatırım alacak. Ukrayna ve Rusya arasındaki gerilimin sona ermesi veya stabil hale gelmesi, FED’in faiz artırımını sona erdirmesi, enflasyon oranlarında yaşanacak düşüşler kripto piyasasında boğanın fitilini ateşleyebilir. Maalesef bu makroekonomik sıkıntılar, kripto para piyasasında boğa sezonunun gelmesini engelliyor. Analistler, boğa sezonu için 2023 yılının bahar aylarını işaret ediyor.

Boğa sezonunun 2023’te geleceğine dair bir sinyal de TechDev takma adı ile bilinen ünlü analistten geldi. TechDev, geçtiğimiz günlerde 2023 yılı için Bitcoin tahminini paylaştı. Ünlü analist Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda BTC’nin gelecek yıl bir noktada 100.000 ila 120.000 dolar aralığını hedefleyebileceğine değindi. 

Boğa sezonunun ne zaman başlayacağına dair net bir tarih verilmese de yapılan açıklamalar ve elde edilen veriler, aşağı yukarı tahmin yapmamıza yardımcı oluyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Aptos Nedir? Aptos Hakkında Her Şey

Haftanın Öne Çıkan Funding Round Etkinlikleri