in , , ,

BNB’nin Yükselişinde Göze Çarpan Detaylar

Binance Coin (BNB) işlem hacmindeki büyük artışla göz çarpıyor. Binance Chain ağının kripto parası olarak işlem gören Binance Coin (BNB) piyasa değerinde Ethereum’a yaklaşıyor.

Günümüz itibariyle BNB 600 USD’nin biraz altında bir fiyatla 87 milyar USD değerinde. ETH ise BNB’den 2,8 kat daha büyük bir fiyat değeriyle 246 milyar USD değerinde seyrediyor.

BNB’nin teknik ivmesi o kadar güçlü seyrediyor ki, Binance’deki BTC / USDT çiftinin hacmini kısa bir süreliğine de olsa aştı. Bu ayrıntıya önem vermek gerekir çünkü Tether (USDT) küresel piyasadaki en büyük stablecoin ve BTC/USDT parametresi kripto piyasasındaki en likit ticaret çiftlerinden birisi.

Binance Coin Neden Bu Kadar Yükseliyor?

Binance Coin (BNB), üç ana nedenden dolayı yükseliyor:
-Binance Akıllı Zincirin popülaritesindeki genel artış,
-Teknik ivmesini güçlenmesi
-BSC ile Ethereum projeleri arasındaki boşluk.

Binance Coin (BNB)

Geçtiğimiz haftalarda Binance Smart Chain üzerindeki işlem hacmi Ethereum blok zincirinin hacmini üç katına çıkardı. Asya’yı hedefleyen bir DeFi ekosistemi oluşturan Vietnam’ın en büyük risk sermayesi şirketi Coin98’e göre, özellikle Güneydoğu Asya’da Binance Smart Chain kullanımı artıyor.

BNB fiyatının Mart sonuna kadar ETH’den çok daha düşük olduğu düşünüldüğünde, BNB ile ETH arasındaki bu tutarsızlık BNB’yi muhtemelen zorlayıcı bir ticaret alanı haline getirdi. Ayrıca, Ethereum DeFi ekosistemi ile BSC projelerine olan talebin büyük bir bölümünü besleyen Binance Smart Chain arasında değerlemelerde büyük bir boşluk olduğunu gözlemliyoruz. Bu, BNB’nin değerinin son iki hafta içinde hızla artmasına neden olurken, ETH 2.000 doların biraz üzerinde nispeten sabit kaldı diyebiliriz.

Çin’de “Wu Blockchain” olarak bilinen kripto paralar hakkında yazılar yazan bir gazeteci şu açıklamada bulundu:

“BNB şaşırtıcı bir şekilde 600 doları aştı, ancak bununla beraber Ethereum’un ücretleri bir ayın en düşük noktasına geriledi. BSC’nin işlem hacmi Ethereum’un 3 katı olmasına rağmen, ikisi rekabetçi bir ilişki içinde değil. Ethereum’un geleceği, EIP-1559 ve 2.0’ın yükseltilmesine bağlıdır. Binance’in endişelenmesi gereken tek şey, yönetimin baskı altına alınması ve bilgisayar korsanları. “

Traderlar, Bitcoin’e karşı çıkması durumunda BNB’nin öngörülebilir gelecekte daha patlayıcı bir ralliye gireceğini öngörüyor.

Anonim bir kripto para traderı olan Kaleo şunları söyledi:

“BNB/BTC çiftinde bu seviyenin üzerine düşen bir kırılma olmadı, gerçekte 1.000 $’ a yaklaşmak için gereken patlayıcı ivme türüne yol açabilir.”

Sermaye Ethereum’a geri dönecek mi?

Bununla birlikte, Asya’daki en büyük DeFi odaklı fonlardan biri olan Spartan Group’un yönetici ortağı Kelvin Koh, şimdilik sermayenin, ETH eşdeğerlerinin değerlemesine yakın BSC projeleri olarak Ethereum’a dönmesini beklediğini söyledi.

BSC ve Ethereum projeleri arasında büyük bir değerleme boşluğu olduğunu vurguladı. Bu boşluk BSC projelerini piyasa için zorlayıcı hale getirebilir. Açıklamasına şu sözleri ekledi:

“BSC kendi DeFi yazına sahip… BSC’de keşfedilecek çok fazla alfa var ($ XVS, $ CAKE). Ethereum DeFi coinlerinin neden cansız olduğunu merak ediyorsanız, bunun nedeni BSC coinleri ve ETH eşdeğerleri arasında hala var olan büyük değerleme boşluğudur. Bu boşluk kapanana kadar para, ETH DeFi madeni paralarına geri dönmeyecek. “

**Kripto paralar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Semih Yiğit tarafından yazıldı.

Galatasaray Üniversitesi'nde Ekonomi bölümü öğrencisi olan Semih, Fransızca ve İngilizce dillerine hakimdir. Blokzinciri, merkeziyetsiz finans, teknoloji ve yazılım alanlarında kendini geliştirmekte ve bu alanlarda içerikler üretmektedir.

XRP Ripple

XRP Nezdinde Yaşanan Fiyat Rallisi SEC İle Uzlaşmayı İşaret Ediyor

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta: Geçtiğimiz Haftanın Özeti Ve Beklenen Gelişmeler