in ,

BNB Nasıl Stake Edilir?

BNB, önceliği Binance borsasında işlem ve alım satım ücretlerini ödemek için kullanılan bir kripto para birimidir.

BNB Stake Etme Yöntemleri

Trust Wallet

Herhangi bir sorun yaşamamak adına Trust Wallet uygulamasının güncel versiyonuna sahip olduğunuzdan emin olun.

BNB stake edebilmek için minimum 1 BNB gereklidir. BNB stake edildiğinde, seçtiğiniz validatöre kilitlenecektir. BNB’nizi bir doğrulayıcıdan unstake etmek, unstake ettiğiniz günden 7 gün sonra unstake olacaktır.

Trust Wallet’ta BNB’yi seçtikten sonra “More” seçeneğine tıklayın ve “Stake”i seçin.

Validatör listesini görmek için oka dokunun. Devam etmek için birini seçin. Seçilen validatör devre dışı kalırsa, stake ödülünüzü alamazsınız.

Ardından stake etmek istediğiniz BNB miktarını girin.

Onay ekranında, stake işlemini tamamlamak için “Send”e tıklayın. İşlem listesinde bir Stake işlemi görünecektir.

Staking durumunuzu görüntülemek için ekranınızı yenileyin. “Stake Status”e tıklayarak, Stake Ayrıntıları sekmesini açabilirsiniz. Tebrikler, artık BNB’nizi stake ettiniz.

Binance

BNB’yi Binance borsasında da stake edebilirsiniz.

  • Binance cüzdanınızda BNB olduğundan emin olun.
  • Binance’in Locked Staking (Kilitli Staking) sayfasına gidin.
  • BNB’inizi kilitleyeceğiniz 21/30/60/90/120 gün olan bir kilit dönemi seçin.
  • Confirm (Onayla) tıklayın. Artık stake işleminiz başarı ile tamamlandı.

PancakeSwap

BSC temelli merkeziyetsiz bir borsa olan PancakeSwap platformu üzerinde de BNB stake edip çeşitli token’lar kazanabilirsiniz.

https://pancakeswap.finance/ sitesini açtığınızda “mouse”unuzu sol üstte göreceğiniz “Earn” seçeneği üzerine sürüklediğinizde çıkacak “Farm” ve “Pools” seçeneklerini göreceksiniz. Farms’a tıklayın.

Karşınıza çıkacak çeşitli APR’larda çeşitli token’lar ve coin’ler çıkacak. Sizin için uygun olanı seçtikten sonra stake edebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

kripto

Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried Kimdir?

Trust Wallet Güvenilir mi?