in

BNB Chain Yol Haritasını Güncelledi

BNB Chain ekibi, popüler blok zincirinde iyileştirmeye, pürüzleri azaltmaya odaklanan yeni bir yol haritasının lansmanını gün içerisinde duyurdu. BNB Chain en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ile rekabeti kızıştırıyor.

Yeni yol haritasına göre, BNB Chain, geliştiricilerin yüksek hacimli merkeziyetsiz uygulamalar (dapps) oluşturmasına yardımcı olmak için gerekli altyapı ve yönetişim sistemlerini geliştirecek.

BNB Chain ekibine göre, ekip zincirin kapasitesini artırmak için önemli bir yerelleşme ve yan zincirlerin tanıtılmasına odaklanmayı planlıyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde yapılacak iyileştirmeler arasında, BNB Mainnet’inde yukarıda bahsedilen yan zincirlerin eklenmesi, META Apes ve Metaverse’ün tanıtılması, BEP-131 doğrulayıcı sayısının iki katına çıkarılması yani 41’e çıkarılması ve bu yılın üçüncü çeyreğinde zincirin blok gaz kapasitesinin 200 milyona çıkarılması yer alacak.

BNB Chain ekibi bugünkü duyurusunda, yeni uygulamaların “artırılmış kapasite, daha hızlı işlemler, merkeziyetsizliği artırma, ağ güvenliği ve istikrar” sunması gerektiğini belirtti. Ayriyetten blok gaz kapasitesi 200 milyona çıkarılarak daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlayacak. Duyuruda, “Bu iyileştirme, en yoğun ağ trafiğinde bile kusursuz bir dApp deneyimi sunacak” ifadeleri yer aldı.

Yeni yol haritasının yayınlanması hakkında yorumlarda bulunan BNB Vakfı İcra Direktörü Uri Ferruccio, tüm ekibin yol haritasında paylaşılan teknolojik başarıları gerçekleştirmek için “çok çalıştığını” söyledi.

Ferruccio, “Hâlâ yapılacak çok şey olduğunun farkında olsak da, bu ekosistemin geliştiricilerinin yetkinliğinin bir kanıtı” ifadelerini ekledi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Metapotamians

Oyun Şirketleri Metaverse’e Yöneliyor

Bitcoin, Ayı,

Pentoshi: Bitcoin (BTC) Hâlâ Ayı Piyasasında!