içinde

BNB Chain, Ölçeklendirme Çözümü zkBNB’yi Duyurdu!

zkBNB

BNB Chain, ölçeklendirme ve ZK yeniliği için önemli bir adım olan zkBNB çözümünü duyurdu. Zero-Knowledge tabanlı ölçeklendirme çözümü olan zkBNB’yi tanıttı.

BNB Chain’in zkBNB çözümü ile geliştiriciler,

  • Gelişmiş Ölçeklenebilirlik
  • İşlem Hızı
  • Daha Hızlı Keskinlik
  • Eşsiz Güvenlik

özelliklerini sayesinde BNB Smart Chain tabanlı uygulamalar oluşturabilecek.

zkBNB Tam Olarak Ne Yapar?

BNB Smart Chain’in sahip olduğu aynı temel Layer-1 güvenlik seviyesinden yararlanan güvenli ve emniyetli inşa etme fırsatları sağlar. Bunu yapmanın yolu, yan zincir işlemlerini, SNARK olarak adlandırılan bir kriptografik kanıt oluşturan tek bir işleme dönüştürmektir. Bu, sektörde daha önce benzeri görülmemiş bir ölçeklenebilirlik sağlar.

zkBNB

Ödemeleri ve atomik takasları entegre etmek artık sadece birkaç satır kodla mümkün olacak. Dijital varlıklar, DeFi kullanım durumları için yenilikçi yerleşik AMM takas ve likidite havuzları kullanılarak izinsiz olarak otomatik olarak alınıp satılacak.

Performansı BNB Chain için önemli bir öncelik olarak gören zkBNB, 100M adresleri destekleme ve Endüstride 5K-10K TPS-benzersiz rakamları işleme yeteneği ile şaşırtıcı rakamlar ortaya koyuyor.

Yenilik, yüksek işlem hızları, daha hızlı kesinlik, düşük gaz ücretleri ve BSC’de “tam çıkış” sağlamak üzere ayarlanmıştır. Bu da kullanıcıların istedikleri zaman para çekebilecekleri anlamına gelir.

zkBNB’den Kim Yararlanacak?

zkBNB’nin yetenekleri söz konusu olduğunda Web3’teki tüm geliştiricilerin parmaklarının ucunda olacağıdır. Özellikle NFT DApp’leri oluşturanlar, zkBNB’nin yerleşik NFT marketplace’inden ve ekiplerin kripto koleksiyonları ve NFT’ler için “kullanıma hazır” bir pazar yeri oluşturmasına olanak tanıyan API hizmetlerinden yararlanmak isteyen herkes kullanabilir.

zkBNB

Blockchain oyun ve sosyal medya projeleri söz konusu olduğunda, kullanıcı deneyimi, öncelikler listesinin başında yer alıyor. zkBNB ile zincir içi çözünürlüklerle ilgili uzun gecikmeler geçmişte kalacak. Geliştiriciler, kullanıma hazır basit token işlemlerini destekleyerek BNB ve BEP20/BEP721/BEP1155 token’larını BSC ve zkBNB arasında verimli bir şekilde aktarabilir. Bu, uzun işlem listelerinin yürütülmesinin yalnızca birkaç saniye alacağı, kesintisiz ve sorunsuz bir deneyim sunacağı anlamına gelir.

zkBNB, bir dizi güçlü REST API’si sağlar. Bu, alana önceden kurulmuş oyun veya içerik projeleriyle gelen geliştiricilerin projelerini Web3’te hızlı ve sorunsuz bir şekilde başlatabilmelerini sağlar.

zkBNB’yi kullanıcı deneyimini geliştirme yeteneğinde farklı kılan bir diğer faktör, yerleşik bir adlandırma hizmetinin sunulmasıdır. Bunun etkili bir şekilde yaptığı şey, tüm kullanıcı adreslerini saklarken ve kripto, token veya NFT alırken bile işlemlerde okunaklı isimler sunmaktır.

zkBNB’inin kısa bir şekilde amacı, kullanıcıları basit bir şekilde Web3’e getirmektir. zkBNB Testnet’in yayınlanması ile yıl sonunda Mainnet planlanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Merve Sait tarafından yazıldı.

KoinSaati İçerik Editörü

Polkadot Name System

Polkadot Name System Nedir?

Ethereum Virtual Machine (EVM) Nedir?